Piątek, 7 października 2022. imieniny: Krystyna, Marii, Marka

Elblążanka w Milionerach. Jaką kwotę wygrała?

2022-09-22 07:42:08 (ost. akt: 2022-09-22 08:20:04)
W ostatnim odcinku popularnego programu o milion grała elblążanka

W ostatnim odcinku popularnego programu o milion grała elblążanka

Autor zdjęcia: Kadr z 567 odcinka Milionerów

W 567 odcinku popularnego programu Milionerzy, który wyemitowano 21 września, zobaczyć mogliśmy elblążankę. O milion złotych z Hubertem Urbańskim zagrała Wioletta Wdowczyk-Fedorowska z Elbląga, która skończyła prawo oraz szkołę oficerską. Jaką kwotę wygrała?

Za nami 567 odcinek popularnego programu TVN "Milionerzy". Tym razem o milion złotych z Hubertem Urbańskim zagrała Wioletta Wdowczyk-Fedorowska z Elbląga.

Pierwsze pytanie, które usłyszała elblążanka, brzmiało: "Rodzicielka z potomkiem w roli znanych bohaterów internetowych memów to...?". Odpowiedź musiała wybrać spośród czterech opcji: "matóla i fonfel", "macież i bonk", "madź i bżdonc", "madka i bombelek". Wioletta Wdowczyk-Fedorowska znała odpowiedź na to pytanie, a Ty?

Kolejne pytanie brzmiało: "MOM to mięso": opiekane maszynowo, oczyszczane mikroskopijnie, osuszone momentalnie, czy oddzielane mechanicznie. I tym razem elblążanka odpowiedziała prawidłowo.

"Powiedzenie sugeruje, że po westernie szczególnie zmęczony ma prawo być..." - tak brzmiało trzecie pytanie. A Wioletta Wdowczyk-Fedorowska musiała wybrać prawidłową odpowiedź spośród czterech opcji: reżyser, oświetleniowiec, dźwiękowiec, koń - i znów elblążanka wybrała prawidłowo.

W pytaniu "Jak nazywa się nurt, do którego należy twórczość dramatyczna Sławomira Mrożka?" elblążanka skorzystała z pomocy swojej przyjaciółki, Anny. Spośród odpowiedzi: forum nonensu, teatr absurdu, scena andronów i arena bredni, udało się wybrać paniom tę prawidłową.

Fot. Milionerzy, odcinek 567, kadr z programu


W kolejnym pytaniu elblążanka skorzystała z pomocy publiczności. A brzmiało ono: "Leżą na południowym Atlantyku i zamieszkuje je więcej pingwinów niż ludzi...". Publiczność pomogła wybrać spośród propozycji - Mariany, Karoliny, Filipiny, Malwiny - tę prawidłową.

I tak elblążanka przeszła do kolejnego pytania: "W jakim kraju poprzednikiem księcia Bolesława Chrobrego był Bolesław III Rudy, a następcą Jaromir Przemyślida"? Proponowane odpowiedzi brzmiały: w Polsce, w Czechach, w Niemczech, na Węgrzech. W tym pytaniu elblążanka skorzystała z ostatniego koła ratunkowego. Dzięki "pół na pół" odpowiedziała prawidłowo i przeszła do kolejnego pytania.

I to okazało się być ostatnim. Wioletta Wdowczyk-Fedorowska na pytanie "Szczypiorniści wśród znanych braci to..." odpowiedziała Paweł i Piotr Brożkowie i ten wybór nie był prawidłowy. Pozostałe opcje do wyboru brzmiały: Witalij i Władimir Kliczko, Bartosz i Michał Jureccy, Pau i Marc Gasol. Znacie prawidłową odpowiedź?

Wioletta Wdowczyk-Fedorowska z Elbląga swoją grę w Milionerach zakończyła, wygrywając gwarantowany tysiąc złotych. Gratulujemy!