Nowy Dwór Gdański: Młody łoś błąkał się po okolicy. Zaglądał do samochodów i wchodził na posesje. Bez chwili wahania zaufał policjantom [VIDEO]

2022-09-22 11:18:56(ost. akt: 2022-09-22 11:59:22)

Autor zdjęcia: KPP NGD

Podczas nietypowej interwencji z młodym łosiem, okazało się, że empatia i troskliwe podejście może sprawić, że nawet między policjantem a dzikim zwierzęciem może nawiązać się nić sympatii.
W środę 21 września po godzinie 8:00 dyżurny nowodworskiej policji otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonych mieszkańców. Poinformowali go, że w miejscowości Nowinki od kilku dni chodzi młody łoś, który zaciekawiony zagląda do samochodów i posesji. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci zespołu patrolowo – interwencyjnego.

Funkcjonariusz mł. asp. Dariusz Kwapisz po krótkiej obserwacji zauważył nietypowe zachowanie łosia. Po chwili policjant zaniepokojony jego losem zaczął zwracać się do niego, troskliwie pytając:„co się stało?”. Zwierzę wyczuło jego dobre intencje, łoś pozwolił się głaskać i okazywał dużą ufność wobec mundurowego.

Po zagubionego młodego łosia przyjechała Anna Kamińska z Ośrodka Dzikich Zwierząt w Jelonkach. Policjanci wraz z mieszkańcami i strażą miejską umieścili łosia w specjalnym transporcie. Zwierzę zostało przewiezione do Ośrodka Dzikich Zwierząt w Jelonkach, gdzie będzie czuło się bezpiecznie, dostanie odpowiednią opiekę profesjonalistów zajmujących się dzikimi zwierzętami.