Sobota, 10 grudnia 2022. imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

Grzechotki: Kolejni członkowie zorganizowanej grupy przestępczej z zarzutami

2022-09-22 12:55:48 (ost. akt: 2022-09-22 12:58:07)

Autor zdjęcia: W-MOSG

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach w ramach prowadzonego śledztwa pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Katowicach zatrzymali kolejnego mężczyznę zamieszanego w handel tytoniem.

We wtorek 20 września funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach zatrzymali mieszkańca Szczecina, który w Prokuraturze Krajowej w Katowicach usłyszał już zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. 49-latek popełnił przestępstwo, polegające na sprowadzaniu, przewożeniu, przechowywaniu i wprowadzaniu do obrotu suszu tytoniowego. Naraził Skarb Państwa na straty prawie 2 mln zł. Prokurator Prokuratury Krajowej w Katowicach zastosował wobec mieszkańca Szczecina środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego w kwocie 10 tys. zł.

Kolejny mężczyzna wchodzący w skład tej grupy stawił się na wezwanie prokuratora. Od czerwca do listopada 2018 naraził Skarb Państwa na straty ponad 7 mln zł.

Do 22 września 25 osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, handlującej tytoniem. Mężczyźni z nielegalnego procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu.

Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są dalsze zatrzymania osób zamieszanych w nielegalny proceder.

W-MOSG