Piątek, 7 października 2022. imieniny: Krystyna, Marii, Marka

Gmina Markusy: Skrajnie wychudzone psy przebywały w skandalicznych warunkach. Za budę służyła im stara lodówka

2022-09-23 16:07:33 (ost. akt: 2022-09-23 17:38:39)

Autor zdjęcia: Schronisko PSI RAJ

Markusy — to na terenie tej gminy w piątek 23 września dokonano kolejnej interwencji dotyczącej odebrania zwierząt nieodpowiedzialnym właścicielom. Psy były zagłodzone i przebywały w skandalicznych warunkach.

Otrzymaliśmy prośbę o udzielenie interwencji w miejscowości Krzewsk u człowieka, który znęca się nad zwierzętami poprzez zaniedbanie. Poprosiłam policję z Elbląga o asystę i odebraliśmy 2 psy w trybie administracyjnym — informuje Barbara Zarudzka, dyrektorka schroniska„Psi Raj” w Pasłęku.

— Szczeniaki były strasznie zaniedbane i zagłodzone, rzucały się na jedzenie. Sama skóra i kości — nie było jak ich dotknąć. Dodatkowo były wystraszone, boją się ludzi. Za budę służyła im lodówka — relacjonuje Zarudzka.

I dodaje: — Szczeniaki są skrajnie wychudzone i uważam, że nie przeżyłyby w takich warunkach najbliższych tygodni.

W najbliższych dniach od nieodpowiedzialnego właściciela ma być odebrany kolejny pies.

Ale to nie wszystko. W trakcie interwencji Barbara Zarudzka odkryła, że w sąsiednim gospodarstwie w tragicznych warunkach bytuje kolejny pies.

— Szczeniak miał złamaną nogę. Nie był leczony — oznajmia dyrektorka „Psiego Raju”.

To zwierzę również zostało odebrane. Nieodpowiedzialna właścicielka posiada jeszcze jednego psa, któremu pracownicy schroniska też będą chcieli pomóc.

Pod koniec marca — przypomnijmy — informowaliśmy naszych czytelników o psie nabitym na pal, którego znalazły dzieci. To zdarzenie miało miejsce w tej samej gminie co opisywana interwencja.

Przy tej okazji przekazujemy dobrą wiadomość — pies z gminy Markusy, który został bestialsko potraktowany i nabity na pal, znalazł już nowy dom.
— Ma teraz bardzo fajnie — cieszy się pani Barbara.
Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.