Niedziela, 4 grudnia 2022. imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana

Koncert charytatywny " Razem dla Poli". Koszulka z podpisem Roberta Lewandowskiego wylicytowana za 50 tys. zł

2022-09-25 17:20:38 (ost. akt: 2022-10-16 19:47:49)

Autor zdjęcia: EK

Dzieje się naprawdę dużo jak na nasze małe miasteczko. Tyle tu się jeszcze chyba nigdy nie działo. Koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego poszła za 50 tys. zł. To jest dla nas szok! — mówi Sylwia Kalinowska, przedstawicielka stowarzyszenia Teraz Warmia.

Pola Kozioł to 10-letnia mieszkanka Fromborka. Lubi kolor miętowy i kocha zwierzęta — a najbardziej sowy. I niestety zachorowała na złośliwy nowotwór mózgu.

Aby pomóc dziewczynce, stowarzyszenie Teraz Warmia zorganizowało wydarzenie charytatywno-rekreacyjne pod nazwą „Razem dla Poli”, które odbywa się właśnie na Rynku we Fromborku.

W trakcie koncertu przewidziano dodatkowe atrakcje, takie jak: turniej teqoball, pokazy Warmińskiej Grupy Eksploracyjnej, pokazy strażackie, miasteczko wojskowe, dmuchańce, warsztaty artystyczne, animacje, szukanie skarbów, licytacje, loteria fantowa, stoiska gastronomiczne i pyszne przekąski. W trakcie wydarzenia prowadzona jest zbiórka pieniężna do puszek.

Licytacje cieszyły się naprawdę dużym zainteresowaniem, a koszulka z podpisem Roberta Lewandowskiego została wylicytowana za 50 tys. zł.


— Dzieje się naprawdę dużo jak na nasze małe miasteczko. Tyle tu się jeszcze chyba nigdy nie działo. Koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego poszła za 50 tys. zł. To jest dla nas szok! — mówi Sylwia Kalinowska, przedstawicielka stowarzyszenia Teraz Warmia.

I dodaje: — Ogólnie wszystkie licytacje się powiodły. Każdy otworzył swoje serce. Jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi. Ludzie przyszli i chcą pomóc. Puszki są wypełnione po brzegi. Wszystko, co przygotowaliśmy, zostało sprzedane i zlicytowane. Loteria skończyła się już o godzinie 12.00 — chociaż było prawie 300 losów. Wszystko udało się perfekcyjnie.
— Pola i jej rodzice są z nami — są zachwyceni. Jest wspaniale! Jesteśmy szczęśliwi — przekazuje pani Sylwia.

Więcej o akcji przeczytasz tutaj.