Sobota, 10 grudnia 2022. imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

Pieniężno: Pijanego traktorzystę zatrzymała policja. Ze wsparciem ruszył pijany ojciec

2022-09-26 21:28:10 (ost. akt: 2022-09-26 21:30:12)

Autor zdjęcia: pixabay

Nietrzeźwy mieszkaniec powiatu braniewskiego kierował ciągnikiem rolniczym z przyczepą. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazały, że mężczyzna miał cofnięte uprawnienia. Na miejsce kontroli dojechał autem ojciec traktorzysty, który… także był pod wpływem alkoholu.

W sobotę 24 września policjanci z braniewskiej drogówki kontrolowali ruch na terenie gminy Pieniężno. Uwagę policjantów przykuł nadjeżdżający ciągnik rolniczy z przyczepą. Pojazd poruszał się bez wymaganego oświetlenia oraz z niezabezpieczonym ładunkiem.

Kierujący 37-latek został zatrzymany do kontroli i wtedy okazało się, że to nie jedyne przewinienie, jakiego się dopuścił. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo starosta braniewski wydał decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami za wcześniejsze przewinienia mężczyzny.

Policjanci w trakcie kontroli ciągnika oraz przyczepy ujawnili szereg nieprawidłowości w tym między innymi: niesprawne światła, brak tablic rejestracyjnych oraz badań technicznych ciągnika i przyczepy. Dodatkowo na przyczepie znajdowało się drzewo, które nie było w żaden sposób zabezpieczone.

Jakby tego było mało, na miejsce kontroli przyjechał ojciec 37-latka. Okazało się, że mężczyzna również znajdował się pod wpływem alkoholu, co potwierdziło przeprowadzone badanie. Teraz mężczyźni poniosą konsekwencje swojego zachowania.

KPP Braniewo

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Grzes #3105583 27 wrz 2022 11:07

    Łatwiej wskazać ciągnik, który jest sprawny i ma badania techniczne !!!

    odpowiedz na ten komentarz