Czwartek, 1 grudnia 2022. imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza

Elbląskie Centrum Usług Społecznych po raz kolejny rozpoczyna kampanię rodzicielstwa zastępczego. Poszukiwani są rodzice zastępczy

2022-09-27 18:36:35 (ost. akt: 2022-09-27 20:49:10)

Autor zdjęcia: Pixabay

Elbląskie Centrum Usług Społecznych po raz kolejny rozpoczyna kampanię rodzicielstwa zastępczego. Poszukiwane są nowe osoby, które chciałyby i podjęłyby się wyzwania opieki nad dzieckiem lub dziećmi, pozbawionymi opieki swoich rodziców lub innych osób bliskich.

Szukani są ludzie, którzy mają serce pojemne na dziecięce smutki i rozterki oraz odwagę, by zmierzyć się z traumatycznymi doświadczeniami dziecka, a także chęci do wprowadzenia zmian w swoje życie.

1 października w godzinach 12-19 w Centrum Sztuki Galeria EL przy ul. Kuśnierskiej 6, odbędzie się wydarzenie artystyczne połączone z kampanią promującą rodzicielstwo zastępcze w ramach projektu „Moc rodziny”.

Przeprowadzone będą warsztaty o charakterze familijnym, odbędzie się wystawa powarsztatowa z prac wykonanych przez dzieci i dorosłych. Zorganizowane będzie studio fotograficzne i sesje rodzinne, rodzinny spacer dźwiękowy i teatr cieni. Odbędzie się formuła krótkich spotkań przy stolikach z rodzinami zastępczymi. Każda z obecnych osób będzie mogła porozmawiać z rodzinami zastępczymi, zadać pytanie. W trakcie spotkania zaprezentowana zostanie oferta tutejszego Centrum.

Podczas wydarzenia wystąpi także Elbląska Orkiestra Kameralna.

Wydarzenie „Moc Rodziny” jest jednym z elementów promocji rodzicielstwa zastępczego i jednocześnie podziękowaniem dla wszystkich funkcjonujących rodzin zastępczych, zawodowych, niezawodowych, dziadków, rodzeństwa, którzy wychowują dzieci potrzebujące pomocy i wsparcia.

Osoby chętne, zainteresowane byciem rodzicem zastępczym zapraszamy do Elbląskiego Centrum Usług Społecznych przy ul. Winnej 9, tel. 55 625 61 22 i 55 625 61 16.
Obrazek w tresci

ECUS