Czwartek, 1 grudnia 2022. imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza

Elbląg: Konferencja „Otwarci na Skandynawię”. Warmia i Mazury jako naturalny partner gospodarczy krajów skandynawskich

2022-09-29 13:20:16 (ost. akt: 2022-09-29 13:21:06)

Warmia i Mazury jako naturalny partner gospodarczy dla krajów skandynawskich? O potencjale inwestycyjnym tej współpracy i możliwościach eksportowych naszego regionu przedsiębiorcy i przedstawiciele samorządów porozmawiają w Elblągu już 13 października.

Przed nami dziewiąta edycja konferencji „Otwarci na Skandynawię”. Celem wydarzenia jest ożywienie powiązań gospodarczych regionu z rynkami skandynawskimi oraz zaprezentowanie Warmii i Mazur jako naturalnego partnera gospodarczego dla krajów skandynawskich, przedstawienie potencjału inwestycyjnego i możliwości eksportowych naszego regionu.

Konferencja skierowana jest do przedsiębiorców ze Szwecji, Finlandii i Danii, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i instytucji otoczenia biznesu, oraz do przedstawicieli sektora małych i średnich przedsiębiorstw z Warmii i Mazur.

Tegoroczna edycja konferencji „Otwarci na Skandynawię” skupiać się będzie m.in. wokół przedstawicieli firm skandynawskich prowadzących działalność w Polsce, którzy podzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat współpracy z naszym regionem. Za to lokalni przedsiębiorcy, którzy zaistnieli na rynkach skandynawskich, opowiedzą o pozytywnych aspektach współpracy z firmami skandynawskimi i doradzą, od czego zacząć poszukiwania partnerów biznesowych.

Więcej informacji o konferencji TUTAJ. Zgłoszenia na konferencję przyjmowane są do 7 października 2022 roku. Rejestracja online: KLIKNIJ. Nie możesz osobiście uczestniczyć w konferencji? Nic straconego – dołącz online! Link do transmisji konferencji zostanie przesłany do zarejestrowanych uczestników. Pobierz program konferencji.


Organizatorami wydarzenia jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Miasto Elbląg. Honorowy patronat nad konferencją objęły Ambasada Finlandii, Ambasada Królestwa Danii i Ambasada Szwecji. Patronami medialnymi wydarzenia są Gazeta Olsztyńska, Dziennik Elbląski, Truso TV oraz portal internetowy biznes.wm.pl.

Wydarzenie „Otwarci na Skandynawię” realizowane jest w ramach projektu „Promocja Gospodarcza Warmii i Mazur 2020+” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

KONFERENCJA „OTWARCI NA SKANDYNAWIĘ”:
MIEJSCE: Ratusz Staromiejski, ul. Stary Rynek 25, Elbląg
TERMIN: 13.10.2022, godz. 10.00


Obrazek w tresci