Sobota, 10 grudnia 2022. imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

Pingpongiści Hotelu Kahlberg Mlexer Elbląg zainaugurują kolejny sezon

2022-09-29 18:23:13 (ost. akt: 2022-09-30 08:37:54)

W sobotę pingpongiści Hotelu Kahlberg Mlexer Elbląg zainaugurują kolejny sezon na stołach drugiej ligi. Celem zespołu jest, po rundzie zasadniczej, awansować do grupy mistrzowskiej i walczyć o miejsce w pierwszej trójce najlepszych drużyn w tabeli.

Od nowego sezonu drużyna elbląska występować będzie pod nowym szyldem, a mianowicie Hotel Kahlberg Mlexer Elbląg, i jest to zarazem tytularny sponsor tego jednosekcyjnego klubu.

W najbliższą sobotę o godz. 16 elblążanie w meczu awansem z piątej kolejki spotkań, na prośbę zespołu gości, zainaugurują rozgrywki sezonu 2022/2023 z beniaminkiem ULKS Kazanów. Dzień później, o godz. 11, kolejnym rywalem elblążan będzie też drużyna z województwa mazowieckiego, kolejny beniaminek Tęcza Budki Piaseckie. Mecze te rozegrane zostaną w hali MOSiR przy ul. Grunwaldzkiej 135 w Elblągu.

Barw elbląskiego klubu w tym sezonie bronić będą: Piotr Kołaciński, Andrzej Makowski, Wiktor Franc, Wojciech Chrząszcz oraz kapitan drużyny Ryszard Grzelak. Ten 50-letni już zawodnik, znany od lat na arenie krajowej, po trzyletniej przerwie postanowił wrócić do zespołu i pomóc mu zająć jak najlepsze miejsce w tabeli.

W minionym sezonie elblążanie na 12 startujących klubów wywalczyli siódmą lokatę w tabeli.

— W nowym sezonie nasze cele są zdecydowanie wyższe. Już od początku grać będziemy w najsilniejszym składzie. Tworzymy silną „paczkę” i to rywale się muszą z nami liczyć — mówi kapitan drużyny Ryszard Grzelak i dodaje: — Piotr Kołaciński ma już za sobą występy w Superlidze w Dekorglassie Działdowo, Andrzej Makowski grał w I ligowym AZS AWF Gdańsk, tak samo jak Wiktor Franc (mąż znanej zawodniczki, reprezentantki Polski, Grzybowskiej) grywał w Siedlcach oraz Wojciech Chrząszcz, który ma już za sobą występy w I-ligowym Morliny Ostróda. W tym sezonie w mistrzowskich zmaganiach II ligi zagra 12 klubów. Dziewięć z woj. mazowieckiego oraz trzy z Warmii i Mazur.

— Przed sezonem we wszystkich klubach nastąpiły roszady kadrowe. Część klubów wzmocniła się zawodnikami z wyższych lig, a inna część klubów gra w tych samych składach z uwagi na oszczędności finansowe — informuje Ryszard Grzelak.
Kogo należy upatrywać w walce o czołowe miejsca?

— Trudno jest oceniać w tej chwili. Coś więcej będzie można stwierdzić po 2-3 kolejkach spotkań. Jednak do nich zapewne zaliczyć będzie można: Spójnię Warszawa, GKTS Wiązowna, Bogorię III Grodzisk Maz. oraz KTS Nowy Dwór Maz. Jeśli chodzi o system rozgrywek, obowiązuje taki sam, jak w poprzednim.

Po I rundzie sześć najlepszych klubów grać będzie z zaliczeniem punktów w grupie mistrzowskiej, zaś pozostałe sześć od miejsca 7 do 12 walczyć będą o utrzymanie. Mecze rozgrywane będą jednocześnie na dwóch stołach w składach 4-osobowych. Rozegranych zostanie 8 pojedynków singlowych oraz dwa w grze podwójnej.

Mecze Hotelu Kahlberg Mlexera Elbląg w I rundzie:
1.10 — ULKS Kazanów (dom)
2.10 — Tęcza Budki Piaseckie (dom)
16.10 — GKTS Wiązowna (wyjazd)
23.10 — AZS Olsztyn (dom)
30.10 — Bogoria Grodzisk Maz. (wyjazd)
27:11 — KTS Świt Nowy Dwór Maz. (dom)
11.12 — Spójnia Warszawa (wyjazd)
18.12 — IKRTS Józefów (dom)
— Warmia Lidzbark Welski (wyjazd do ustalenia)
— KTS Kozienice (dom do ustalenia)
— Retur Piaseczno (wyjazd do ustalenia)

Hotel Kahlberg Mlexer wszystkie spotkania u siebie grać będzie o godz. 11
W 1. kolejce w niedzielę grać będą: AZS Olsztyn — ULKS Kazanów, Bogoria III Grodzisk Maz. — GKTS Wiązowna, Świt Nowy Dwór Maz. — Return Piaseczno, Spójnia Warszawa — KTS Kozienice, IKRTS Józefów — Warmia Lidzbark Welski
Jerzy Kuczyński