Wtorek, 21 marca 2023. imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Burmistrz miasta i gminy Młynary Renata Wioletta Bednarczyk opowiada o zrealizowanych i planowanych inwestycjach

2022-10-08 14:00:00 (ost. akt: 2022-10-08 12:09:49)
Renata Wioletta Bednarczyk: — Dla mnie jako samorządowca ważne jest, aby nasza gmina prężnie się rozwijała, by mieszkańcom żyło się lepiej. Bo nic tak nie motywuje do dalszego działania, jak zadowolenie mieszkańców.

Renata Wioletta Bednarczyk: — Dla mnie jako samorządowca ważne jest, aby nasza gmina prężnie się rozwijała, by mieszkańcom żyło się lepiej. Bo nic tak nie motywuje do dalszego działania, jak zadowolenie mieszkańców.

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Nic tak nie motywuje do dalszego działania, jak zadowolenie mieszkańców — podkreśla Renata Wioletta Bednarczyk. Burmistrz miasta i gminy Młynary nie ukrywa, że pierwsze półrocze bieżącego roku było trudne, ale zaznacza, że mimo wszystko z optymizmem spogląda w przyszłość.

Pierwsze półrocze 2022 roku upłynęło pod znakiem wytężonej pracy zarówno mojej, jak i moich współpracowników — przyznaje Renata Wioletta Bednarczyk, burmistrz miasta i gminy Młynary.

— W tym czasie dokończyliśmy rozpoczęte remonty i inwestycje drogowe, które dla mnie i mieszkańców gminy są priorytetem. Zakończył się remont drogi gminnej Kraskowo – Gardyny – Leśniczówka, remont drogi powiatowej Zastawno – Kwietnik etap II, oraz długo oczekiwany remont drogi powiatowej na odcinku Młynarska Wola – Janiki Pasłęckie – granica powiatu elbląskiego — wylicza pani burmistrz.

I dodaje: — Pragnę nadmienić, że jako burmistrz nieustannie zabiegam o wspólne remonty dróg powiatowych oraz wojewódzkich na terenie naszej gminy, przy udziale środków gminnych oraz pozyskanych na ten cel dofinansowań.

Jak informuje Renata Wioletta Bednarczyk, wśród zakończonych zadań należy również wspomnieć o inwestycjach sołeckich, które udało się zrealizować dzięki funduszowi sołeckiemu i środkom gminnym: — Wyremontowano dach budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Błudowie oraz dach budynku Ośrodka Kultury w Młynarach, dokonano również wymiany pokrycia dachowego budynku świetlicy i kotłowni przy budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Płonne — przekazuje pani burmistrz.

— Trwają prace przy modernizacji Stacji Uzdatniania Wody w Młynarach, na które pozyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 5 milionów złotych w ramach rządowego programu Polski Ład. Jedną z ciekawszych inwestycji jest powstający amfiteatr połączony z parkiem „Za Młynem” — będzie to miejsce, w którym odbywać się będą cykliczne imprezy kulturalne, które do tej pory odbywały się na stadionie lub boisku szkolnym — mówi Renata Wioletta Bednarczyk.

W ostatnim czasie gmina Młynary otrzymała promesę inwestycyjną w wysokości dwóch milionów złotych na dofinansowanie kolejnych przebudów dróg gminnych w miejscowościach Błudowo, Karszewo i Włóczyska.

— Dofinansowanie pochodzić będzie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych — edycja III dla gmin popegeerowskich. W ramach zadania wykonana zostanie nakładka asfaltowa na trzech odcinkach dróg gruntowych we wspomnianych miejscowościach o łącznej długości około jednego kilometra — informuje pani burmistrz.

I dodaje: — Pozyskaliśmy również dofinansowanie w wysokości 6 milionów na przebudowę budynków Ośrodka Kultury i obiektów stadionu oraz 5 milionów na termomodernizację budynków Szkoły Podstawowej w Młynarach. Na powyższe inwestycje zostanie udzielona promesa wstępna, co oznacza, że dofinansowanie zostanie uruchomione wyłącznie, jeżeli Gminie Młynary uda się wyłonić wykonawców inwestycji w ogłoszonych przetargach. Będzie to jednak uzależnione od aktualnej sytuacji na rynku oraz wartości ofert pozyskanych w ogłoszonym przetargu. Muszę wspomnieć, że to już czwarta inwestycja Gminy Młynary, na którą udało się pozyskać dofinansowanie z rządowego programu wsparcia w przeciągu ostatnich 2 lat.

Renata Wioletta Bednarczyk przyznaje: — Wydarzenia za naszą wschodnią granicą spowodowały, że pierwsze półrocze 2022 roku okazało się bardzo trudne ekonomiczne. Znaczny wzrost cen towarów i usług spowodował, że małe samorządy, takie jak nasz, borykają się z brakiem pieniędzy na bieżące wydatki i opłaty oraz spłatę kredytów zaciągniętych przed laty. Jednak z nadzieją spoglądam w przyszłość, licząc, że realizacja zaplanowanych przedsięwzięć dojdzie do skutku. Ufam, że uda się zrealizować chociaż część z nich.

— Dla mnie jako samorządowca ważne jest, aby nasza gmina prężnie się rozwijała, by mieszkańcom żyło się lepiej. Bo nic tak nie motywuje do dalszego działania, jak zadowolenie mieszkańców. Ważna jest też współpraca z ludźmi oraz chęć porozumienia się. Uważam, że wspólny dialog to wartości, które budują — podsumowuje pani burmistrz.
Kamila Kornacka

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci