Sobota, 10 czerwca 2023. imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

Potrącenie na przejściu dla pieszych przy ulicy Grunwaldzkiej. Sprawca usłyszał zarzut i został zwolniony z aresztu za poręczeniem majątkowym

2022-10-13 16:09:52 (ost. akt: 2022-10-15 12:09:09)

Autor zdjęcia: gov.pl

W minioną sobotę doszło do wypadku na przejściu dla pieszych przy ul. Grunwaldzkiej, znajdującym się naprzeciwko dworca kolejowego. W wyniku zdarzenia ucierpiały 4 osoby.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, sprawcą wypadku był mężczyzna narodowości litewskiej w wieku 45 lat. Kierowca wjechał w grupę pieszych, przechodzących na zielonym świetle. W wyniku zdarzenia zostały potrącone cztery osoby.

Jak podał w rozmowie z nami Krzysztof Nowacki, oficer prasowy elbląskiej policji, wszystkie potrącone osoby były hospitalizowane
— W wyniku zdarzenia ucierpiały cztery osoby — dwóch mieszkańców Elbląga oraz kobieta i mężczyzna z Trójmiasta. Trzy z nich zostały już wypisane ze szpitala. Pod opieką lekarzy pozostaje 45-letni mężczyzna. Ma złamane udo — informuje rzecznik elbląskiej policji.

Sprawca wypadku został zatrzymany w policyjnym areszcie. W momencie zdarzenia był trzeźwy.

— Mężczyzna usłyszał zarzut z art. 177 KK — spowodowanie wypadku drogowego i został zwolniony za poręczeniem majątkowym w wysokości 20 tys. zł — poinformował Krzysztof Nowacki.
Fot. EG