Poniedziałek, 30 stycznia 2023. imieniny: Martyny, Macieja, Teofila

Braniewo: Zmiana organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych 2022

2022-10-28 09:06:41 (ost. akt: 2022-10-28 09:09:46)

Autor zdjęcia: policja

Kierowcy muszą przygotować się na zmianę organizacji ruchu na terenie Braniewa. Zmiany wprowadzone zostaną 31 października,1 oraz 2 listopada i będą dotyczyć dwóch ulic, przy których znajdują się cmentarze – Olsztyńskiej oraz Morskiej. Prosimy o zwracanie uwagi na nowe oznaczenia w rejonie cmentarzy.

W okresie od 31 października do 2 listopada na ulicy Olsztyńskiej, po jej lewej stronie (patrząc w kierunku Płoskini) obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się (pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela).

W dniu 1 listopada-ul. Morska wyłączona będzie z ruchu kołowego od ulicy PCK do skrzyżowania z ulicą Wileńską. Wjazd na tę ulicę przewidziany jest jedynie dla mieszkańców, pojazdów komunikacji miejskiej oraz osób niepełnosprawnych.

Apelujemy również do pieszych, aby poruszając się po zmroku, używali elementów odblaskowych. Przypominamy, że listopad jest miesiącem, w którym na drogach dochodzi do największej liczby wypadków z udziałem pieszych — niestety to właśnie oni najczęściej są ofiarami tych zdarzeń. Alternatywą do podróżowania autem jest poruszanie się pieszo lub rowerem. Podczas obchodów Święta Zmarłych często dotrzemy bezpośrednio do cmentarza, unikniemy kłopotów z parkowaniem czy nie będziemy tracić niepotrzebnych nerwów na drodze.
Fot. policja