Sobota, 10 czerwca 2023. imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

Elbląg: Żółte kartki z napisem „dla osób napromieniowanych i skażonych” na terenie jednostki wojskowej przy ul. Łęczyckiej. O co chodzi?

2022-10-28 14:31:09 (ost. akt: 2022-10-28 14:57:02)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Wojsko Polskie

Nasza czytelniczka pyta o namioty znajdujące się na terenie jednostki wojskowej 16 Pułku Logistycznego przy ul. Łęczyckiej w Elblągu z napisem „dla osób napromieniowanych i skażonych".

— Dzisiaj przejeżdżałam ulicą Bema, na terenie jednostki przy rondzie z Łęczycką, Grottgera i Rawską postawiono dużo namiotów, podobnych do tych, w których szczepiono w czasie pandemii. Wiszą żółte kartki z napisem "dla osób napromieniowanych i skażonych". Nie ukrywam, że przestraszyłam się, informacja wywołuje niepokój. Nigdzie nie znalazłam wyjaśnienia dla tej sytuacji, czy państwo jako dziennikarze wiecie, może co jest powodem tego zdarzenia — pisze nasza czytelniczka.

— Żołnierze systematycznie przechodzą szkolenie z obrony przed bronią masowego rażenia. Te zajęcia odbywają się cyklicznie dla wszystkich żołnierzy, którzy odbywają ćwiczenia jako dobrowolna, przygotowawcza i zasadnicza służba wojskowa. Jest to jeden z podstawowych elementów szkolenia. Nie ma obaw do niepokoju — wyjaśnia mjr Magdalena Kościńska, rzeczniczka prasowa 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.