Co, gdzie, kiedy w Elblągu. Najciekawsze wydarzenia

2022-11-25 15:00:00(ost. akt: 2022-11-25 12:57:42)

Autor zdjęcia: Stare Dobre Małżeństwo

Sprawdźcie najnowszy kalendarz imprez. Co robić w Elblągu? Koncerty, wystawy, spotkania autorskie, warsztaty dla dzieci, ciekawe zajęcia, stand up... Wybór jest spory!
26 LISTOPADA
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA Z BULAJEM

Pluszowy miś to jedna z ulubionych przytulanek dzieci na całym świecie. W piątek, 25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzień późnej – w sobotę, 26 listopada, o godz. 12:00 w Bibliotece Młodego Czytelnia Bulaj odbędą się na warsztaty krawieckie, podczas których będzie można sobie uszyć misia. Zapraszamy!
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci 6+ wraz z rodzicem/opiekunem.
Obowiązują zapisy.
Więcej informacji i zapisy: Biblioteka Młodego Czytelnika „BULAJ”, ul. Zamkowa 1, tel. 55 625 60 23

26 LISTOPADA
WEEKENDOWE, ZIMOWE WARSZTATY DLA DZIECI I OPIEKUNÓW

Drogi rodzicu lub opiekunie - jeśli szukasz pomysłu na kreatywne spędzenie wolnej soboty ze swoim dzieckiem, to zapraszamy do Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu. Mamy dla Was świetne i kreatywne zajęcia!
W ostatnią sobotę listopada (26.11.) odbędą się „Weekendowe warsztaty dla dzieci i opiekunów" - tematem przewodnim zajęć będzie zima i pejzaż za oknem.
Dla każdego dziecka przygotowaliśmy małe ramy okienka. Dzieci wraz z opiekunami wykonają ozdoby z motywem zimowych postaci i leśnych zwierząt, urozmaicą je bałwankiem i płatkami ze sztucznego śniegu. Zimowe okienko będzie wspaniałą ozdobą zarówno do dziecięcego pokoiku jak i na ścianę salonu.
Takie zajęcia twórczo rozwijają, uczą planowania, wspierają motorykę i przede wszystkim pozwalają na wspólne spędzenie czasu!
Zapewniamy wszystkie materiały i słodki poczęstunek! Obowiązują zapisy!
Data: 26.11.2022
Godzina: 10:00
Zapraszamy dzieci w wieku 5-10 lat
Zapisy oraz więcej informacji: tel. 55 611 20 85, e-mail: dorota.grabowska@swiatowid.elblag.pl

26 LISTOPADA
RODZINNA SOBOTA W FILII NR 3

Filia biblioteczna nr 3 przy al. J. Piłsudskiego 17 zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wraz z rodzicami/opiekunami na sobotnie zajęcia, zaplanowane na listopad:
26 listopada, godz. 12:00 – “Pluszowy przyjaciel”: warsztaty literacko-plastyczne z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Inspiracją do spotkania będzie książka Janiny Porazińskiej “Pamiętnik Czarnego Noska”.
Więcej informacji: Filia nr 3, al. J. Piłsudskiego 17, tel. 55 625 60 85/86

26 LISTOPADA
MAKRAMA DLA POCZĄTKUJĄCYCH: WARSZTATY Z BARBARĄ MATEUSIAK

Jeśli chcecie spróbować swoich sił w makramie i na początek spróbować zrobić coś łatwiejszego – w sobotę, 26 listopada, o godz. 11:00 w filii bibliotecznej Kostka odbędą się zajęcia z makramy dla początkujących. W trakcie zajęć powstaną makramowe aniołki. Obowiązują zapisy.
Warsztaty makramowe poprowadzi Barbara Mateusiak – mieszkanka osiedla Zawada, która od wielu lat zajmuje się arcydziełem artystycznym, m.in. plecie ze sznurka makramowe ozdoby. Jej prace były prezentowane na wystawach w filii Kostka, a także w Centrum Spotkań Europejskich “Światowid”.
Makrama to technika wiązania sznurków bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Aniołek, który powstanie na zajęciach będzie ciekawą ozdobą choinkową. Takiego aniołka można również podarować w prezencie komuś bliskiemu.
Na zajęcia zapraszamy osoby dorosłe i młodzież (mogą też być dzieci, ale wyłącznie z opiekunem). Każdy z uczestników proszony jest o przyniesienie grzebienia do rozczesywania sznurków. Na warsztaty obowiązują zapisy.
Więcej informacji i zapisy: Filia nr 5 KOSTKA, ul. Józefa Wybickiego 20 (w budynku Szkoły Podstawowej nr 9, wejście od ul. Andersa), tel. (55) 625 60 95/96, kostka@bibliotekaelblaska.pl

26 LISTOPADA
VISUAL CONCERT - KONCERT MUZYKI FILMOWEJ I EPICKIEJ

Visual Concert – koncert muzyki filmowej i epickiej z filmową projekcją najpiękniejszych miejsc świata to niezwykłe multimedialno-muzyczne show, które odwiedziło już największe polskie miasta, wypełniając po brzegi wszystkie miejsca w ich arenach. Po sukcesie tego niezwykłego przedsięwzięcia Visual Concert wraca na dużą scenę, aby kolejny raz zabrać widzów w muzyczną podróż po naszej planecie.
Podczas Visual Concert wykorzystamy bardzo znane i lubiane motywy filmowych soundtracków, energetyczne i epickie brzmienie gatunku „trailer music”. Przedstawiamy obrazy filmowe oraz wizualizacje najwspanialszych miejsc na świecie na dużym, panoramicznym ekranie.
Blisko 80-osobowy zespół orkiestry symfonicznej CoOperate Orchestra z towarzyszeniem Chóru Akademickiego UAM (przygotowanie Beata Bielska) pod batutą Adama Domurata wypełni muzyczną przestrzeń́ w rytm filmowego obrazu, ukazującego najbardziej spektakularne miejsca na naszej Ziemi: od uroczych plaż na hawajskich wyspach, poprzez 7 Cudów świata, niezwykłe Parki Narodowe, lasy tropikalne, ośnieżone szczyty górskie po miejskie dżungle na całym świecie.
W symfonicznym brzmieniu usłyszymy utwory muzyki filmowej z takich filmów jak: Gladiator, Avatar, Piraci z Karaibów, James Bond, Marzyciel, Transformers, Władca Pierścieni oraz utwory muzyki epickiej, m.in. znanej na całym świecie wytwórni Two Steps From Hell. Koncert uświetnią utalentowani soliści: Beata Bielska oraz Krzysztof Iwaneczko.
Przyjdź i wybierz się z nami w niezapomnianą podróż dookoła Świata. Poczuj się jak w kinie, posłuchaj najpiękniejszej muzyki filmowej oraz niesamowitego arcybrzmienia muzyki epickiej na żywo. Zobacz filmowy obraz z najbardziej niezwykłych miejsc na całym świecie na dużym, panoramicznym ekranie.
Czas trwania koncertu: 1h 45m.

26 LISTOPADA
ENDRJU DISCOO MJAŻDŻOO / 26.11.22

Co tu dużo mówić... to będzie taneczny weekend!
W listopadzie zwykle odbywa się jedno disco, podczas którego BB gra tylko po polsku. I w tym roku będzie to właśnie sobota, 26 listopada!
Szczególnie mile widzani Andrzeje, ale jeśli mentalnie czujesz się Andrzejem też przyjdź! W ogóle przyjdź.
Sobota, 26 listopada, godz. 21:00, klub Mjazzga Elbląg, ul. Kowalska 1-2 C

27 LISTOPADA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO ZAGRA W ELBLĄGU

Niedziela, 27 listopada, godz. 19:00, Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu

28 LISTOPADA
SCENA PRZY STOLIKU "NA PEŁNYM MORZU"

Wspólnie z Elbląskim Towarzystwem Kulturalnym zapraszamy na listopadową Scenę przy stoliku w przedandrzejkowy wieczór, 28 listopada o g. 17:00.
Na pełnym morzu to pełen humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji dramat Sławomira Mrożka. Głównymi bohaterami dramatu są trzej rozbitkowie – Mały, Gruby i Średni, dryfujący na tratwie na tytułowym pełnym morzu. Odkrywają, że wyczerpały się już całe zapasy żywności, a są bardzo głodni. Postanawiają zatem, że jeden z nich zostanie posiłkiem dla dwóch pozostałych. Przed trzema bohaterami pojawia się tragikomiczne pytanie: „kogo mamy zjeść”? Pozostawieni na tratwie, pozbawieni jedzenia, korzystając z argumentów politycznych, moralnych i historycznych próbują przekonać pozostałych bohaterów do konsumpcji swojego towarzysza. Na pełnym morzu jest dramatem o kondycji człowieka, który przez tajemniczą siłę umieszczony został
w sytuacji ekstremalnej i groteskowej. Sztuka pozwala zatopić się nieograniczonym, absurdalnym dowcipie Sławomira Mrożka.
Na scenie zobaczymy Krzysztofa Bartoszewicza, Dominika Blocha, Lesława Ostaszkiewicza, Jerzego Przewłockiego i Krzysztofa Żabkę.
28 listopada, godz. 17:00, Duża Scena, Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu

DO 30 LISTOPADA
KLIMATY ŻUŁAWSKO-WARMIŃSKIE NA GRAFIKACH JERZEGO SULKOWSKIEGO

Filia Lokomotywa przy ul. Ogólnej zaprasza do oglądania wystawy grafik autorstwa Jerzego Sulkowskiego, głównie pejzaży żuławsko-warmińskich.
Autor o sobie: Urodziłem się w Elblągu. Mieszkam w dzielnicy Nad Jarem. Pierwszy kontakt z rysowaniem miałem w Technikum Mechanicznym, gdzie pod okiem Pani I. Jarmużewskiej uczyłem się rysunku i malarstwa. Po ukończeniu szkoły zainteresowanie rysunkiem i malarstwem odłożyłem na rzecz pracy zawodowej. Do swojej pasji powróciłem na emeryturze. Moje prace były prezentowane na wielu wystawach min. XXII Otwartym Salonie Plastycznym Wiosna 2011, minigalerii Rudy Kot w ramach cyklu “Pasje małe i duże” oraz Galerii “Miś”, gdzie na co dzień można oglądać moje prace. Zapraszam do oglądania moich prac w filii bibliotecznej Lokomotywa./Jerzy Sulkowski.
Wystawę można oglądać do końca listopada w godzinach otwarcia filii.
Więcej informacji: Filia nr 4 Lokomotywa, ul. Ogólna 59, tel. (55) 625 60 90

30 LISTOPADA
„OPOWIEŚCI RACZEJ NIEREALNE” - WYSTAWA MALARSTWA W „ŚWIATOWIDZIE”

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza 30 listopada (środa) na godz. 18:00 na wernisaż malarstwa Bogusława Gromadzkiego pt. „Opowieści raczej nierealne''. Wstęp wolny!
Co autor wystawy pisze o sobie?
Ze sztuką jestem związany od wielu lat. W zasadzie od młodości. Fascynacji tej nigdy nie traktowałem jako profesji. Nigdy nie ulegałem pokusom podążania za modą i nowymi trendami. W swoich pracach swobodnie tworzyłem nierealne opowieści, szukając nowych form i rozwiązań.
Czasami przychodziła i przychodzi potrzeba weryfikacji takich działań. To czas pokazania publiczności prac na wystawie. To czas wysłuchania opinii, nawet tych krytycznych. Wtedy wiem, co mam dalej robić. To jest niezwykle cenne.
Na wystawie znajdują się głównie obrazy malowane akrylem i olejem. Ale swoje opowieści realizowałem także w technikach rysunkowych i rzeźbie. Ponadto tworzę instalacje w ogrodzie stosując w nich rzeźby i własnoręcznie formowane drzewka i krzewy.
Swoje prace wielokrotnie wystawiałem indywidualnie, jak również uczestniczyłem w wystawach zbiorowych.
Często swoje działania pokazuję na moim profilu facebookowym.
Wystawa malarstwa ,,Opowieści raczej nierealne''
Termin wernisażu: 30.11.2022, godz. 18:00
Miejsce: II piętro, CSE „Światowid” w Elblągu
Wystawa będzie czynna do 8 stycznia 2023 roku, w godzinach pracy CSE „Światowid” w Elblągu. Wstęp wolny.

30 LISTOPADA
ALEKSANDRA RADOMSKA "ZROZUMIESZ JAK DOROŚNIESZ"

Od lat podbija serca swoich obserwatorek w internecie, od 2021 roku - na scenie. Debiutancka trasa standupowa okularnicy, która dzięki swojemu ADHD robi masę rzeczy na raz i porywa ludzi na scenie, okazała się spektakularnym sukcesem. Po wakacyjnej przerwie powraca - z nowym, jeszcze lepszym programem i gwarantuje jeszcze więcej śmiechu i refleksji, które zostaną z Tobą na dłużej Program "ZROZUMIESZ JAK DOROŚNIESZ" W sumie 8 tematycznych setów opowiadających o wyzwaniach i rozterkach współczesnej baby, która jest rozdarta pomiędzy konwenansami, oczekiwaniami wobec siebie, a realny życiem, które doskonale potrafi… zaorać nawet najbardziej szlachetne założenie. Relacje w związku, misterne próby tak modnego teraz selfcare, rodzicielstwo oraz cała masa trafnych spostrzeżeń na temat naszej rzeczywistości nasączonych w absurdalnym i sarkastycznym poczuciu humoru Oli. Masz dość prymitywnych żartów o kutasach i seksie? Chcesz usłyszeć coś, co będzie też o Tobie, co nie tylko rozbawi, ale i utuli? Wbijaj! Program tworzony z myślą o babach, które potrafią się z siebie śmiać, zatem… I Panowie będą ukontentowani i zrozumieją, że nie jesteśmy wariatkami. A nawet jeśli, to normalnej i tak nie znajdą. Jedyny taki stand up z przekazem - musisz to zobaczyć!
30 listopada 2022 r. o godz. 19:00, klub MJAZZGA Elbląg, ul. Kowalska 1-2 C

1 GRUDNIA
LOUIS MATUTE QUARTET / SWISS JAZZ

Zespół pochodzi z Genewy i jest laureatem Cully Jazz Festival Jazz price 2019 oraz the Jazz Contreband Festival price 2019, a obecnie jego działania sponsoruje kulturalna fundacja Fondation L’Abri.
Drugi album kwartetu wyszedł w marcu 2020 i nosi tytuł "How Great This World Can be” - bardzo ciekawie w kontekście tego, co się w marcu wydarzyło na świecie.
Płyta miała być promowana trasą koncertową we Włoszech, Francji, Szwajcarii i Niemczech, ale oczywiście z uwagi na epidemię nie odbyła się. Wszelkie trasy koncertowe i nowe publikacje muzyków są wspierane przez Suisa, ProHelvetia oraz Ville de Genève i Ville de Lausanne.
Utworzony w 2016 roku Louis Matute Quartet składa się z czterech młodych muzyków z różnych szwajcarskich konserwatoriów. Na czele zespołu stoi gitarzysta Louis Matute, a jego kompozycje inspirowane są muzyką współczesną, ale zawsze szanującą tradycyjne korzenie. Z Noé Franklé na perkusji, Virgile Rosselet na kontrabasie i Yohanem Jacquierem na saksofonie tenorowym nawiązali silną muzyczną przyjaźń, chcąc dzielić się swoją muzyczną wrażliwością z publicznością. Zanim został kwartetem, Louis Matute Trio grał na festiwalach takich jak „Switzerland meets Brazil”, w Rio de Janeiro i Sao Paolo na 50. urodziny Montreux Jazz Festival, AMR Summer Festival, Label Suisse Festival, Verbier Classic Festival oraz w klubach.
Czwartek, 1 grudnia, godz. 20:00, klub Mjazzga Elbląg, ul. Kowalska 1-2 C

2 GRUDNIA
KONCERT GIGANTÓW SCENY SZANTOWEJ "BALLADY O MORZU I O LUDZIACH MORZA"

W koncercie wystąpią: duet Andrzej Korycki (wokal, gitara, harmonijka ustna) & Dominika Żukowska (wokal, gitara, instr. perkusyjne) oraz Ryszard Muzaj (wokal, gitara, harmonijka ustna). Dochód z koncertu przeznaczony jest na rzecz dzieci ze świetlic wiejskich w Kadynach, Łęczu, Pogrodziu i Suchaczu.
2 grudnia 2022 r. o godz. 19:00, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, ul. Traugutta 91

3 GRUDNIA
TWÓRCZE SPOTKANIA W GRUDNIU

Ostatnie w tym roku Twórcze Spotkania planujemy z przytupem!
3 grudnia zapraszamy dorosłych oraz młodzież w wieku ponadpodstawówkowym na:
– 11:00 oprowadzanie kuratorskie po wystawie Mirosława Maszlanki “ESTUARIUM”
– 12:00 warsztaty „Rozjaśniamy mroki”.
Podczas spotkania poprowadzonego przez edukatorkę Helenę Wojciechowską, będzie można w kameralnym gronie wykonać własny lampion uprzyjemniający nadciągające zimowe wieczory.
Warsztaty to okazja do zapoznania się z materiałem, jakim jest wiklina, i wyzwaniem konstruktorskim.
Zapewniamy wszystkie materiały niezbędne do wykonania prac oraz kawę i herbatę.
Wszystkie dzieła staną się własnością autorów.
Warsztaty kierujemy do osób dorosłych oraz młodzieży ze szkół ponadpodstawowych.
Termin: 3 grudnia (sobota)
Miejsce: Centrum Sztuki Galeria EL
Godzina:
– 11:00 – 12:00 oprowadzanie po wystawie „Estuarium”
– 12:00 – 15:00 warsztaty
Na warsztaty obowiązują zapisy ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.
Zapisy: helena@galeria-el.pl

3 GRUDNIA
WEEKENDOWE, ŚWIĄTECZNE WARSZTATY DLA DZIECI I OPIEKUNÓW

Serdecznie zachęcamy rodziców z dziećmi do udziału w kreatywnych zajęciach w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Weekendowe zajęcia to dobry pomysł na chwilę relaksu i wspólnie spędzony czas.
W pierwszą sobotę grudnia (03.12.) odbędą się tradycyjne weekendowe zajęcia dla dzieci i ich rodziców, opiekunów, których tematem przewodnim będą Święta Bożego Narodzenia.
Podczas zajęć uczestnicy wykonają wyjątkowe ozdoby świąteczne po to, aby Wasza choinka była piękna i niepowtarzalna. Papierowe bombki, aniołki, gwiazdki etc. wykonane samodzielnie, elegancko zapakowane w pudełko własnego projektu, mogą być wspaniałą pamiątką na lata lub służyć jako niepowtarzalny prezent.
Zapewniamy wszystkie materiały i słodki poczęstunek!
Obowiązują zapisy!
Data: 03.12.2022
Godzina: 10:00
Zapraszamy dzieci w wieku 5-10 lat
Zapisy oraz więcej informacji: tel. 55 611 20 85, e-mail: anna.giziewicz@swiatowid.elblag.pl

3 GRUDNIA
ELBLĄG // RAGE AGAINST THE MACHINE TRIBUTE // RENEGADY

Tribute to Rage Against The Machine zagrają RENEGADY.
Renegady to Tribute band, który powstał z miłości do RATM i niczego więcej.
Podczas koncertu usłyszycie największe hity z dyskografii RATM - Killing in the name, Testify, Bulls On Parade, Freedom, Wake up, Guirella Radio i wiele innych.
Sobota, 3 grudnia, godz. 20:00, klub Mjazzga Elbląg, ul. Kowalska 1-2 C

3 GRUDNIA
10 TENORÓW

"Cała sala śpiewa z nami". Potrafią wszystko (nic dziwnego - jest ich aż DZIESIĘCIU!): śpiewać piosenkę podczas deszczu, martwić się ostatnią niedzielą, czarować głosem pojedynczo i w grupie... Co więcej - dobierają sobie repertuar w taki sposób, że są w stanie wcielić się nie tylko we Franka Sinatrę z jego ciepłym barytonem, ale nawet w Edith Piaf, widzącą życie w różowych barwach. Śpiewają o kobietach, o miłości, o poranku, o wieczorze, o mamie, o zakrętach w biografii, nie boją się żadnych wyzwań wokalnych - wszystko po to, aby udowodnić na koniec, że "We Are The Champions".
3 grudnia 2022 r. o godz. 19:00, Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, ul. Teatralna 11

4 GRUDNIA
SZTUKATERRIA 2022, CZYLI JARMARK ŚWIĄTECZNY

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, zaprasza na Warmińsko-Mazurski Jarmark Wyrobów Artystycznych SztukaTERRIA, który odbędzie się 4 grudnia w CSE „Światowid” w Elblągu. Tegoroczna edycja zapowiada się wyjątkowo. Do udziału w jarmarku zgłosiło się wyjątkowo dużo wystawców. Zapowiada się fantastyczna, świąteczna impreza! SztukaTERRiA. Warmińsko-Mazurski Jarmark Wyrobów Artystycznych, jest imprezą wystawienniczo–handlową organizowaną w celu zaprezentowania przedmiotów sztuki rękodzielniczej oraz produktów żywności naturalnej.
Podczas sztukaTERRII swoje produkty będzie prezentowało kilkudziesięciu wystawców z całego regionu. Wśród nich twórcy, artyści ludowi, organizacje, osoby indywidualne zajmujące się rękodziełem, rzemiosłem, wyrobem produktów żywności naturalnej. Z pewnością odwiedzający będą mieli z czego wybierać. Na jarmarku pojawi się blisko dziesięciu wystawców z żywnością - w tym miody, wyroby z wosku, syropy, ciasta, lizaki, chleby, pierniki artystyczne, kwas chlebowy, syropy z sosny, mniszka lekarskiego, naturalne soki.
Co ważne, organizatorzy przygotują specjalne stoisko plastyczne dla dzieci. Tak, aby rodzicie mogli spokojnie zwiedzać i robić zakupy podczas jarmarku, a w tym czasie dzieci będą twórczo spędzać czas i się dobrze bawić!
Na odwiedzających czekają również konkursy! Każdy zwiedzający będzie mógł wygrać produkty przekazane przez wystawców.
Jarmark to doskonałe miejsce gdzie kupić będzie można niebanalne prezenty świąteczne, domowe dekoracje i zdrową żywność. Zapraszamy w godzinach od 10:00 do 17:00 do Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu!

4 GRUDNIA
MOTO MIKOŁAJE 2022

Raz w roku ściągamy kombinezony i zakładamy szaty mikołajów, skrzatów czy też elfów i wyjeżdżamy na motocyklach w teren, aby obdarować świątecznym upominkiem tych najgrzeczniejszych i najbardziej potrzebujących. Między nami są tez na świecie ciche anioły, które od kilku lat próbują zanieść odrobinę radości za mury domów dziecka. W tym roku tym aniołem możesz być także Ty!
Grupa motocyklistów z Elbląga i okolic kolejny raz przygotowuje się do odwiedzin dzieciaków. Naszym celem na ten rok jest zapewnienie dzieciom z pięciu placówek domów dziecka artykułów szkolnych oraz paczek słodyczy. Zabezpieczenie DPS-u dla dzieci niepełnosprawnych na ulicy Kasprzaka w środki higieniczne i żywnościowe oraz podarowanie słodkiego upominku dla dzieci z oddziałów szpitalnych.
Każdy z nas może mieć w tym swój udział. Każdy grosz jest na wagę złota. My marzymy, aby znów zobaczyć ten uśmiech na dziecięcych buziach, a Ty?
Zapraszamy do udziału w akcji wszystkie zainteresowane osoby, motocyklistów, grupy miłośników aut.
Spotykamy się na głównym dziedzińcu Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu o godzinie 10. Wyjazd na Paradę godzina 12.
Aby wesprzeć akcję można korzystać ze zbiórki:
https://zrzutka.pl/5sn539#wplacajacy

6 GRUDNIA
KATARZYNA PIASECKA "MOJE TABU"

Katarzyna Piasecka w programie stand-up comedy "MOJE TABU". Nowe historie, nowe spostrzeżenia i kawał śmiesznego programu. Wszystko w niezmiennie charyzmatycznej, bezpośredniej i bezkompromisowej formie.Tabu? Tak, ponoć o niektórych sprawach nie powinno się mówić, ale dla Kaśki nie ma świętości. Od lat wyznaje zasadę, że na scenie można wszystko. Nawet jeśli, albo tym bardziej - kiedy jesteś kobietą. Podczas wieczoru wystąpi również support.
* Wydarzenie dla widzów dorosłych.
* Zakaz nagrywania zarówno audio, jak i video.
6 grudnia 2022 r. o godz. 19:00, klub MJAZZGA Elbląg, ul. Kowalska 1-2 C

7 GRUDNIA
TARGI SENIORA W ŚWIATOWIDZIE

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, zaprasza wszystkich seniorów do odwiedzenia naszej instytucji już w pierwszą grudniową środę, odbędzie się wtedy wyjątkowe przedsięwzięcie. Targi Seniora pn. Teraz My! już 7 grudnia (w godz. 10:00 – 14:00) w CSE „Światowid” w Elblągu.
Targi seniora – Teraz My! są wydarzeniem wystawienniczym o charakterze kulturalno-edukacyjnym, skierowanym do seniorów z województwa warmińsko-mazurskiego i ich rodzin. Celem targów jest prezentacja i promocja instytucji, firm i działań kierowanych do seniorów w woj. warmińsko - mazurskim.
- Oferta dla seniorów w naszym mieście i regionie jest bardzo bogata, warto zaprezentować i przybliżyć te działania elbląskim seniorom tak, żeby każdy znalazł coś dla siebie – mówi Antoni Czyżyk Dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu. – Zależy nam na tym, aby stworzyć jedno miejsce, gdzie seniorzy mogą bez problemu w sposób komfortowy i bardzo przyjazny znaleźć wszystkie inicjatywy, które ich dotyczą – dodaje Antoni Czyżyk.
W targach uczestniczyć będą przedsiębiorcy, instytucje publiczne, organizacje pozarządowe i osoby fizyczne, których oferta obejmuje szeroko rozumianą propozycję towarów i usług dla osób starszych oraz ich rodzin.
Podczas targów zaprezentują się przedstawiciele następujących dziedzin: zdrowie, sport i rekreacja, kulinaria, uroda i styl, kultura i nauka, prawo i finanse, pasje i zainteresowania, nowe technologie i multimedia. Jak zawsze targi będą okazją, aby seniorzy mogli skorzystać z porad specjalistów z zakresu prawa, zdrowia, urody, a także z bezpłatnych badań. W programie targów, oprócz stoisk, znajdzie się otwarta scena, na której odbędą się prelekcje oraz prezentacje seniorskich zespołów artystycznych – zapowiadają organizatorzy.