Poniedziałek, 30 stycznia 2023. imieniny: Martyny, Macieja, Teofila

Powiat braniewski: Nieodpowiedzialni kierujący wyeliminowani z ruchu

2022-11-14 15:16:15 (ost. akt: 2022-11-14 15:17:58)

Autor zdjęcia: KPP Braniewo

W miniony weekend policjanci braniewskiej komendy trzykrotnie interweniowali wobec kierujących, którzy w ogóle nie powinni byli wsiąść za kółko. Pomimo apeli Policji o rozwagę i odpowiedzialność na drogach oraz wysokich kar za wykroczenia drogowe, wciąż trafiają się osoby, które za nic mają sobie przepisy ruchu drogowego.

Pierwsza z kontroli miała miejsce w piątek (11.11.2022 r.). Przed południem policjanci „drogówki” na jednej z ulic Braniewa zauważyli dobrze im znanego kierującego. 61-letni mieszkaniec gminy Braniewo zdecydował się wsiąść za kółko, mimo że sąd wobec mężczyzny trzykrotnie orzekał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Jakby tego było, mało badanie trzeźwości mężczyzny wskazało, że ten miał ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Kolejna kontrola dotyczyła osiemnastoletniego mieszkańca gminy Lelkowo. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w Pieniężnie w nocy z soboty na niedzielę (12-13.11.2022 r.) W trakcie kontroli ruchu drogowego policjanci zwrócili uwagę na kierującego pojazdem, który na widok policji nagle skręcił w boczną ulicę. Funkcjonariusze udali się za pojazdem i po chwili zatrzymali go do kontroli. Wtedy okazało się, dlaczego mężczyzna chciał uniknąć patrolu policji. Zachowanie 18-latka wskazywało, że może znajdować się pod działaniem środków odurzających. Dodatkowo w trakcie przeszukania pojazdu policjanci ujawnili pudełko z zawartością suszu roślinnego. Od mężczyzny została pobrana krew do analizy, a noc spędził w policyjnej celi.

Następnym kierującym, który zdecydował się wyruszyć w trasę pomimo wypitego alkoholu, okazał się 49-letni mieszkaniec gm. Frombork. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli we Fromborku w niedzielę (13.11.2022 r.). Badanie alkomatem wskazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Kontrola zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy.
Teraz o losach mężczyzn zadecyduje braniewski sąd.

Policjanci ostrzegają i przypominają! Pijany kierujący to duże zagrożenie! Pamiętajmy, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy poruszają się pod działaniem alkoholu, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.
KPP Braniewo