Lelkowskie krasnale z duszą już uszyte. Zachwycają nową kolorystyką

2022-11-20 08:00:00(ost. akt: 2023-07-03 22:42:40)

Autor zdjęcia: GCK Lelkowo

Aby pozyskać środki na swoją działalność, GKC w Lelkowie organizuje akcje szycia świątecznych krasnali. W tym roku lelkowskie krasnale z duszą zachwycają nową kolorystyką.
Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym roku pracownicy Gminnego Centrum Kultury w Lelkowie zorganizowali akcję szycia świątecznych krasnali.
— Szyciem zajmuje się załoga GCK w Lelkowie — zdradza pani Ewa Żuryło, dyrektorka Gminnego Centrum Kultury w Lelkowie.

— Jest dużo pracy, ale dzięki temu tak wiele możemy zaproponować. I nie chodzi tylko o atrakcje. Z pozyskanych środków dokonujemy też remontów w ośrodku kultury. Powoli doprowadzamy ten obiekt do stanu, który można nazwać instytucją kultury — cieszy się nasza rozmówczyni.

W tym roku do akcji „Lelkowskie krasnale z duszą” włączyło się Koło Gospodyń Wiejskich Pograniczanki z Zagaj. Uzyskane środki planuje się przeznaczyć na dalszą modernizację sali widowiskowej. Potrzebne jest okotarowanie okien, niezbędne do komfortowego i bezpiecznego korzystania z sali.

Do tej pory w ramach modernizacji w GCK — przypomnijmy — wyremontowano hol sali widowiskowej i pomieszczenie biblioteczne. Oczyszczono też podziemia, gdzie powstały nowe pomieszczenia magazynowe. Remontu doczekała się również scena centrum kultury.

Krasnale dostępne są w rozmiarach w przedziale 60-80 cm. Gminne Centrum Kultury w Lelkowie serdecznie zaprasza do swojej siedziby po świąteczne krasnale. Niedługo będzie można je spotkać też na świątecznych jarmarkach organizowanych w naszym powiecie i regionie.
Obrazek w tresci