Poniedziałek, 6 lutego 2023. imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty

Wszedł do restauracji, przebrał się za jej pracownika i ukradł rzeczy osobiste

2022-11-18 12:59:54 (ost. akt: 2022-11-18 13:01:15)

Autor zdjęcia: KPP NGD

19-latek wykorzystując nieuwagę pracowników, wszedł do jednej z restauracji w Nowym Dworze Gdańskim, przebrał się tam w ciuchy pracownika i ukradł rzeczy osobiste m.in. prawo jazdy, dowód osobisty, kluczyki od samochodu. Zauważyli go pracownicy, którym tłumaczył się, że jest nowym pracownikiem. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

17 listopada młody mężczyzna pod nieuwagę pracowników wszedł do pomieszczeń służbowych restauracji w Nowym Dworze Gdańskim. Tam też przebrał się w ciuchy pracownika. W kamerach monitoringu zauważył go manager restauracji, który od razu podszedł do mężczyzny. W trakcie rozmowy 19-latek tłumaczył się, że jest nowym pracownikiem i jest dziś pierwszy dzień w pracy. Pracownik sprawdził w grafiku czy dziś taka osoba miała być w pracy.

Okazało się, że młody mężczyzna kłamał i gdy już wszystko się wyjaśniło, próbował szybko wyjść z restauracji. Pracownicy zatrzymali mężczyznę i wezwali policję. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, dokładnie sprawdzili, czy 19-latek ma przy sobie jakieś skradzione przedmioty. Znaleźli przy nim m.in. skradzione prawo jazdy, dowód osobisty, kluczyki, które należały do pracownika restauracji. Wszystkie skradzione rzeczy policjanci odzyskali i przekazali właścicielowi.

Mundurowi zatrzymali młodego mężczyznę, przewieźli go do celi policyjnego aresztu, przesłuchali świadków i zabezpieczyli monitoring. 19-latkowi za popełnione przestępstwa grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP NGD