Elbląg: Rządowe wsparcie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

2022-11-21 15:21:35(ost. akt: 2023-07-03 22:40:14)

Autor zdjęcia: EG

Ponad 650 tysięcy złotych trafi do 183 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z naszego regionu. Finansowe promesy w poniedziałek 21 listopada otrzymało dziewiętnaście Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatów braniewskiego i elbląskiego.
Za środki, pochodzące z rezerwy ogólnej państwa, Ochotnicze Straże Pożarne szkolące druhów będą mogły zakupić potrzebny sprzęt. Promesy Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym z powiatu braniewskiego i elbląskiego wręczył wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka.

— Drodzy młodzi strażacy, to świetny wybór, że dalszą drogę swojego życia chcecie związać ze strażą pożarną. Uczycie się od społeczności strażackiej, czym jest dobro, czym jest odpowiedzialność, czym jest troska o drugiego człowieka — to jest niezmiernie ważne. A jeśli chodzi opiekunów drużyn — chciałbym się państwu nisko ukłonić. Praca, którą państwo wykonujecie, to jest pewnego rodzaju misja. Liczę na to, że nadal będziecie mieli tyle determinacji i siły, żeby tę misję wykonywać i działać na rzecz dobra małych ojczyzn społeczności lokalnych. My jako przedstawiciele rządu będziemy wam w tym pomagali — zależy nam na tym, aby Ochotnicze Straże Pożarne i Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze rozwijały się. Funkcjonowanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych jest zapewnieniem kontynuacji funkcjonowania OSP, które są bardzo ważne, jeśli chodzi o kwestie związane z bezpieczeństwem w naszym regionie. Cieszę się, że rząd Zjednoczonej Prawicy wspiera drużyny pożarnicze. Przez takie działania chcemy kultywować pewną tradycję związaną z OSP, ale także dbać o nasze bezpieczeństwo — powiedział Andrzej Śliwka, wiceminister aktywów państwowych.

A nadbryg. Tomasz Komoszyński, warmińsko-mazurski komendant wojewódzki PSP dodał:

— Cieszę się, że zarówno w powiecie braniewskim, jak i w powiecie elbląskim tych młodzieżowych drużyn jest sporo i dzisiaj mieliśmy okazje te promesy wręczyć. Mamy jeszcze dużo do zrobienia. W naszym województwie jest ponad 500 jednostek OSP, a promes wręczymy tylko 183. To świadczy o tym, że mamy tylko 183 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze — zatem jeszcze dużo pracy przed nami. Trzeba zachęcać druhów z innych jednostek, by takie młodzieżowe drużyny tworzyć. Potencjał mamy duży, gratuluję młodzieży — mam nadzieję, że wytrwają aż do drużyny seniorskiej — a potem wielu z nich będzie kandydatami do służby w Państwowej Straży Pożarnej.

Promesy przekazano dziewiętnastu Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym funkcjonującym przy Ochotniczych Strażach Pożarnych w: Braniewie, Dobrym, Fiszewie, Fromborku, Godkowie, Gronowie Elbląskim, Jelonkach, Łęczu, Milejewie, Młynarach, Ogrodnikach, Pomorskiej Wsi, Rzecznej, Stegnach, Tolkmicku, Zastawnie, Zielonce Pasłęckiej, Zwierznie i Żurawcu.
Fot. EG

Fot. EG