Czwartek, 8 czerwca 2023. imieniny: Ady, Celii, Medarda

Gmina Pieniężno: Stracił panowanie nad pojazdem i czołowo zderzył się z innym uczestnikiem ruchu

2022-11-21 18:53:50 (ost. akt: 2022-11-21 19:07:30)

Autor zdjęcia: KPP Braniewo

Policjanci z Braniewa pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze W507 w pobliżu m. Piotrowiec (gm. Pieniężno). Z ustaleń wynika, że kierujący osobowym hyundaiem stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na przeciwległy pasu ruchu, gdzie zderzył się czołowo z pojazdem volkswagen.

Do kolizji doszło w niedzielę wieczorem (20.11.2022 r.), w pobliżu m. Piotrowiec. W zdarzeniu uczestniczyły dwa pojazdy osobowe, którymi podróżowało łącznie 5 osób, dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala. Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł poważnych obrażeń. Pasażerowie, którzy zostali hospitalizowani, parę godzin po zdarzeniu o własnych siłach opuścili szpital.

Funkcjonariusze ustalili, że kierujący hyundaiem na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka volkswagenem. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia zabezpieczyli ślady i sporządzili niezbędną dokumentację. Na czas wykonywania czynności ruch na drodze został wstrzymany.

Policjanci wciąż apelują o dostosowanie prędkości do zmieniających się warunków na drodze.

Rozsądek przede wszystkim! Padający śnieg lub deszcz, a także pojawiające się przymrozki sprawiają, że droga jest śliska. Kierujący muszą się liczyć z tym, że nie zdążą natychmiast zatrzymać pojazdu. Czas hamowania auta znacznie się wtedy wydłuża i nietrudno o wypadek. Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, tylko nasze role czasem się zmieniają. Bez względu na to, czy jedziemy autem, rowerem czy też przemieszczamy się pieszo, pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników drogi. Na warunki atmosferyczne nie mamy żadnego wpływu, ale poprzez przestrzeganie zasad ruchu drogowego, technik kierowania pojazdami, odpowiedzialne zachowanie, a także odpowiednie wyposażenie naszego pojazdu możemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

KPP Braniewo