Braniewo: Chór Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego zaśpiewał w Braniewskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA]

2022-11-23 15:41:04(ost. akt: 2023-07-03 22:37:55)

Autor zdjęcia: KPP Braniewo

„Dar wolności i niepodległości to Orzeł w koronie… - Uwierz Polsko” pod takim hasłem odbył się koncert pieśni patriotycznych, który miał miejsce we wtorek 22 listopada w Braniewskim Centrum Kultury.
We wtorek 22 listopada mieliśmy zaszczyt być świadkami koncertu pieśni patriotycznych, w którego trakcie chór zaprezentował nam utwory inspirowane wydarzeniami z okresu II Wojny Światowej oraz z czasów daleko historycznych wykonanych w nowożytnej interpretacji. Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć między innymi takie utwory jak „Marsz, marsz Polonia”, „Przybyli ułani”, „Czerwone Maki na Monte Casino”.

Koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony zarówno młodzieży, jak i dorosłych. Komenda Powiatowa Policji w Braniewie serdecznie dziękuje wszystkim przybyłym gościom, którzy uczestniczyli w koncercie.

Chór Policji Garnizonu Warmińsko -Mazurskiego, który powstał w 2016 roku działa pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Dyrygentką chóru i opiekunem muzycznym jest Małgorzata Górska-Dubowik. Wszyscy uczestnicy chóru to czynni funkcjonariusze policji — zarówno początkujący, jak również doświadczeni policjanci z ponad 20-letnim stażem służby. Część z tych osób w czasie wolnym od służby lub pracy występuje w różnych zespołach muzycznych, zajmując się graniem i śpiewaniem profesjonalnie, pozostali to amatorzy - pasjonaci. Kilka osób w młodości uczyło się w szkole muzycznej śpiewu i gry na instrumentach, a teraz zapomniana pasja rozkwita w nich na nowo. Przygotowania do koncertów to bardzo żmudna i ciężka praca. Małgorzata Górska - Dubowik jest absolwentką Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Ukończyła również Podyplomowe Studia chórmistrzostwa i Emisji Głosu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Równolegle realizuje studia podyplomowe w zakresie Retoryki Funkcyjnej, Emisji i Rehabilitacji Głosu. Jest więc specjalistką w swoim fachu. Częścią chóru Garnizonu Warmińsko - Mazurskiego jest również czteroosobowy zespół muzyczny pod kierownictwem kom. Tomasza Marka z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

KPP Braniewo