środa, 7 grudnia 2022. imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

Braniewo: Policyjny pościg za sprawcą kradzieży

2022-11-25 13:37:39 (ost. akt: 2022-11-26 10:04:27)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

35-letni mieszkaniec Braniewa postanowił ukraść artykuły chemiczne warte 950 zł. Dzięki szybkiej reakcji policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego mężczyzna został zatrzymany i trafił na komendę.

W środę 23 listopada dyżurny braniewskiej komendy otrzymał zgłoszenie kradzieży, która miała miejsce w jednym z braniewskich sklepów. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna zapakował do sklepowego wózka artykuły chemiczne i nie płacąc za nie i wyszedł ze sklepu. Dzięki szybkiej reakcji ochrony mężczyzna porzucił wózek z artykułami jeszcze na parkingu sklepu. Skradzione mienie o wartości nieco ponad 950 zł wróciło w stanie nienaruszonym na sklepowe półki.

Złodziej nie mógł jednak czuć się bezkarny, śladem za nim ruszyli braniewscy policjanci, którzy po krótkich poszukiwaniach zatrzymali mężczyznę. W trakcie interwencji złodziej znieważał policjantów oraz kierował w ich stronę groźby, które miały spowodować odstąpienie od podejmowanych wobec niego czynności służbowych. Mężczyzna po zatrzymaniu został doprowadzony do braniewskiej komendy, gdzie spędził noc. Usłyszał zarzut kradzieży, znieważenia policjantów oraz wywierania wpływu na czynności służbowe funkcjonariuszy publicznych, za które łącznie grozi kara 9 lat pozbawienia wolność.

KPP Braniewo