Rembelski zapowiada: W przyszłym tygodniu uruchomimy nowe strumienie zbierania podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum

2022-12-04 14:08:02(ost. akt: 2023-07-03 22:27:46)
archiwum redakcji

archiwum redakcji

Autor zdjęcia: EG

Termin zbierania podpisów pod inicjatywą referendalną mija 6 stycznia 2023 roku. Obecnie zebrano ich już ponad 3800.
Na początku listopada — przypomnijmy — starający się w przeszłości o fotel prezydenta Elbląga Stefan Rembelski w imieniu grupy mieszkańców złożył powiadomienie o podjęciu inicjatywy przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania przed upływem kadencji prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego i elbląskiej Rady Miejskiej.

W poniedziałek 7 listopada prawidłowe powiadomienie o zamiarze przeprowadzenia referendum wpłynęło do prezydenta i komisarza wyborczego w Elblągu. 60 dni od dnia wpłynięcia powiadomienia to ustawowy czas na zebranie podpisów od mieszkańców, którzy chcą poprzeć inicjatywę referendalną. Ten termin mija 6 stycznia 2023 roku. Inicjatorzy referendum potrzebują zebrać 8766 podpisów, aby inicjatywa referendalna okazała się skuteczna. Jeśli inicjatorom referendum uda się zebrać wymaganą ilość podpisów, komisarz wyborczy ogłosi termin przeprowadzenia referendum.

— Liczba zebranych podpisów przekroczyła 3800 (stan na 3.12) — przekazał Stefan Rembelski.

I zapowiedział: — W przyszłym tygodniu uruchomione zostaną nowe strumienie zbierania podpisów.

Zapytaliśmy pełnomocnika Inicjatorów Referendum, o jakie dokładnie strumienie chodzi.

— Wszystko w swoim czasie — odpowiedział Rembelski.