Piątek, 31 marca 2023. imieniny: Balbiny, Kamila, Kornelii

W Braniewie strażacy gasili pożar piwnicy. W Zagajach doszło do pożaru przyczepy kempingowej

2022-12-04 19:21:30 (ost. akt: 2022-12-04 19:22:49)

W niedzielę 4 grudnia około godziny 14.00 służba dyżurna stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie otrzymała zgłoszenie o pożarze piwnicy w budynku przy Al. Wojska Polskiego w Braniewie. Dzień wcześniej strażacy interweniowali w Białczynie (wezwanie dotyczyło zadymienia) oraz w Zagajach gdzie doszło do pożaru przyczepy kempingowej.

Na miejsce pożaru skierowano strażaków z Państwowej i Wojskowej Straży Pożarnej w Braniewie. Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne przystąpili do gaszenia pożaru, który wybuchł w jednej z piwnic. Dodatkowo działania gaśnicze ratownicy realizowali od zewnątrz. Po kilku minutach pożar wyposażenia w piwnicy został ugaszony. Jeszcze przed przybyciem strażaków lokatorzy opuścili budynek mieszkalny.

Po ugaszeniu pożaru strażacy sprawdzili pogorzelisko oraz dogasili zarzewia ognia. Usunięto również dymy pożarowe z klatki schodowej oraz sprawdzono lokale mieszkalne czy nie zostały wypełnione przez dymy pożarowe.

Dzień wcześniej strażacy interweniowali w Białczynie, gdzie wezwanie dotyczyło zadymienia oraz w Zagajach gdzie doszło do pożaru przyczepy kempingowej. W działaniach strażaków PSP wspierali strażacy ochotnicy z OSP Pieniężno i OSP Lelkowo. Strażacy apelują o ostrożność i nadzór nad urządzeniami grzewczymi.

PSP Braniewo