Wtorek, 31 stycznia 2023. imieniny: Joanny, Ksawerego, Luizy

Braniewo: Policjant w czasie wolnym od służby uratował mężczyznę, który próbował targnąć się na własne życie

2022-12-05 15:41:29 (ost. akt: 2022-12-05 15:48:59)

Autor zdjęcia: KPP Braniewo

Natychmiastowa reakcja funkcjonariusza i pomoc ze strony przypadkowego świadka sprawiły, że mężczyzna przytomny i w stanie niezagrażającym jego życiu przekazany został ratownikom, którzy objęli go specjalistyczną opieką medyczną.

Zdarzenie miało miejsce pod koniec listopada 2022 r.

Braniewski policjant st. sierż. Radosław Bancerek jechał autem i w pewnym momencie na jednej z ulic Braniewa zauważył mężczyznę, który próbował targnąć się na własne życie.

Doświadczenie funkcjonariusza sprawiło, że ten bez wahania ruszył na pomoc, widząc, jak poważna jest sytuacja. Życie mężczyzny było zagrożone i liczyła się każda sekunda.

Policjant zatrzymał swój pojazd i podbiegł do mężczyzny, następnie z pomocą przechodnia, rozwiązał pętlę zawiązaną na szyi i powoli opuścił mężczyznę na ziemię. Policjant stale monitorował stan zdrowia mężczyzny do czasu przyjazdu zespołu pogotowia ratunkowego. Po przyjeździe karetki mężczyzna uzyskał specjalistyczną pomoc.

Na uwagę zasługuje również postawa mężczyzny, przypadkowego świadka tej sytuacji, który w kryzysowym momencie nie przeszedł obojętnie obok potrzebującego i pomógł policjantowi bezpiecznie sprowadzić go na ziemie.

Policjant, pomimo że w chwili zdarzenia przebywał na urlopie ani chwili nie wahał interweniować. Dzięki zdecydowanej postawie funkcjonariusza, życie mężczyzny zostało uratowane.

KPP Braniewo