Wtorek, 31 stycznia 2023. imieniny: Joanny, Ksawerego, Luizy

To oni reprezentowali barwy MKS Truso i Olimpii Elbląg. Wielu z nich spotkało się po latach [ZDJĘCIA]

2022-12-07 18:13:36 (ost. akt: 2022-12-09 23:27:24)
W Światowidzie doszło do spotkania dwóch pokoleń byłych zawodników, trenerów oraz działaczy sportowych, którzy reprezentowali barwy MKS Truso i Olimpii Elbląg

W Światowidzie doszło do spotkania dwóch pokoleń byłych zawodników, trenerów oraz działaczy sportowych, którzy reprezentowali barwy MKS Truso i Olimpii Elbląg

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

W miniony piątek w CSE "Światowid" w Elblągu doszło do spotkania dwóch pokoleń byłych zawodników, trenerów oraz działaczy sportowych urodzonych w latach 1950 i później, którzy reprezentowali barwy MKS Truso i Olimpii Elbląg. Dla wielu z nich była to uroczystość, podczas której spotkali się po latach.

Niestety nie wszyscy mogli w niej uczestniczyć. Na wieczne spoczywanie odeszli między innymi: Mieczysław Pleśniak (2012 rok), Janusz Serwadczak (2018), Andrzej Rusznicki (2020), Roman Palicki (2009), Andrzej Rosiak (2022), Zdzisław Konopka (1997), Czesław Gieglis (1995), Eugeniusz Nadziejko (1998), Andrzej Apanowicz (2018), Jan Rodziewicz (1984) i Zdzisław Olszewski (2018), których pamięć uczczono minutą ciszy.

Sporą część uczestników spotkania stanowili wychowankowie nauczyciela i trenera Mieczysława Pleśniaka, o którym wyrażano się w samych superlatywach. Podkreślał to także były reprezentant Polski Marek Panas. Wszystkim uczestnikom miłego spotkania, jak i dużo radości, życzyła żona Pleśniaka, Irmina, która pracuje także w sporcie i jest sekretarzem w Elbląskim Sportowym Klubie Nestora.

Z bardzo ciekawą inicjatywą wyszedł Ireneusz Ziemiński, były piłkarz ręczny Olimpii Elbląg, a obecnie prezes firmy Techtrans, by halę sportową MOS przy ul. Kościuszki nazwać imieniem Zdzisława Olszewskiego, głównego inicjatora i zarazem budowniczego tego obiektu.

Wszyscy uczestnicy inicjatywą poparli gromkimi brawami. Spotkanie trwało przez kilka godzin, a na koniec wszyscy życzyli sobie kolejnego w następnym roku.


Jerzy Kuczyński