Trzech poszukiwanych wpadło podczas domowej interwencji

2022-12-08 14:53:21(ost. akt: 2022-12-08 14:54:37)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Policjanci z nowodworskiej patrolówki zatrzymali trzech poszukiwanych. Wszyscy wpadli podczas interwencji domowej. Byli poszukiwani przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu i Białej Podlaskiej do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności.
7 grudnia dyżurny komendy w Nowym Dworze Gdańskim otrzymał zgłoszenie od kobiety, która poinformowała, że w jej domu, w miejscowości Nowa Kościelnica, nietrzeźwy partner zachowuje się agresywnie.

Na miejsce pojechali policjanci z nowodworskiej patrolówki. Pod podanym adresem policjanci zastali zgłaszającą, która poinformowała, że jej partner jest agresywny. W mieszkaniu przebywali również znajomi pary, którzy pochodzili z Wałbrzycha.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że partner zgłaszającej oraz dwoje jej znajomych są osobami poszukiwanymi przez sąd w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 31 i 40 lat oraz kobietę w wieku 31 lat. Wszyscy pochodzili z województwa dolnośląskiego. Jak się okazało, byli poszukiwani przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu oraz Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej m.in. za naruszenie miru domowego, niealimentację oraz niezapłacone grzywny.

Zgodnie z decyzją sądu zarówno 31-latek, jak i 40-latek oraz 31-latka zostali zatrzymani i przewiezieni do wskazanych zakładów karnych.

KPP NDG