Teen Challenge Elbląg zaprasza w każdy piątek, a przed nami Wigilijne Spotkanie na dworcu

2022-12-09 14:30:20(ost. akt: 2022-12-09 09:52:08)
Teen Challenge zaprasza na dworzec w Elblągu w każdy piątek o 17. To tutaj odbędzie się też Spotkanie Wigilijne zaplanowane na 16 grudnia.

Teen Challenge zaprasza na dworzec w Elblągu w każdy piątek o 17. To tutaj odbędzie się też Spotkanie Wigilijne zaplanowane na 16 grudnia.

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Chociaż z nimi każdy jest niezwykły, to nadchodzący piątek 16 grudnia będzie jeszcze bardziej magiczny. Stowarzyszenie Teen Challenge Elbląg już za tydzień zaprasza na Spotkanie Wigilijne organizowane pod hasłem "Nie jesteś sam".
Burza, deszcz, pandemia, rosnące ceny — warunki mogą być trudne, ale jedno jest pewne — w piątek o 17 na elbląskim dworcu spotkasz załogę Teen Challenge i ich pomocników, którzy osobom w potrzebie oferują nie tylko ciepły posiłek, ale — co najważniejsze — rozmowę.

Jak przyznaje Beata Grzeszczuk, Stowarzyszenie tego typu świąteczne spotkanie przygotowuje już po raz ósmy.

— Jak co roku przyłączają się do nas szkoły, instytucje, organizacje i przedsiębiorcy. Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Nie jesteś sam” — zapraszamy nie tylko osoby bezdomne, ale wszystkich, którzy czują się samotni. Może dołączyć do nas każdy. Wigilię zaplanowaliśmy na piątek 16 grudnia, ale w kolejny — 23 grudnia — również będziemy na dworcu, tak samo, jak 9 grudnia i w każdy inny piątek — zapowiada Beata Grzeszczuk.

Organizacja wydarzenia to spore przedsięwzięcie logistyczne, ale Teen Challenge Elbląg zawsze może liczyć na pomoc wolontariuszy i okolicznych przedsiębiorców.

W sieci już można znaleźć informacje o akcji "Prezent dla bezdomnego i potrzebującego", w ramach której zbierane są: mydła w kostce, szaliki, czapki, rękawiczki, skarpety i tym podobne dary, które trafią w ręce potrzebujących podczas spotkania 16 grudnia.

Co więcej, okazuje się, że dobrym słowem z osobami wykluczonymi społecznie chce podzielić się również elbląska młodzież. Uczniowie i uczennice szkół w Elblągu przygotowują świąteczne kartki z życzeniami, które również trafią do uczestników Wigilijnego Spotkania organizowanego przez Teen Challnege.

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas kolejny wieczór pełen wzruszeń, zrozumienia i rozmów ponad podziałami.