środa, 29 marca 2023. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Braniewo: 47-latek oszukany. Stracił blisko 60 tysięcy złotych

2022-12-11 12:48:49 (ost. akt: 2022-12-11 12:50:44)

Autor zdjęcia: PAP

Pomimo licznych apeli policji oszuści ciągle zbierają swoje żniwo. Tym razem mieszkaniec Braniewa miał otrzymać zysk z tytułu zainwestowanych na giełdzie pieniędzy. W efekcie działania oszustów stracił ponad 59 tys. zł.

W czwartek (08.12.2022 r.) do braniewskiej komendy stawił się braniewianin, który padł ofiarą oszusta. 47-latek otrzymał telefon od rzekomego maklera transakcji giełdowych, który poinformował o zysku, jaki przyniosło konto inwestycyjne założone przez pokrzywdzonego.

W celu wypłaty środków na konto osobiste oszust namówił mężczyznę do zainstalowania oprogramowania AnyDesk. Nieświadomy zagrożenia braniewianin postępował zgodnie z instrukcjami, które według oszusta miały zautoryzować transakcje. Mężczyzna przekonany, że finalizuje transfer pieniędzy, które zyskał na giełdzie, udzielił dostępu do swojego konta bankowego, z którego oszust zrealizował trzy przelewy wychodzące na łączną kwotę 59.400 zł.

Policjanci cały czas ostrzegają!

Nie ulegaj presji! Zachowaj wzmożoną czujność w stosunku do pozornie atrakcyjnych ofert! Daj sobie czas na przemyślenia, nie działaj pod wpływem emocji. To może być oszustwo! Jeżeli nawiąże z Tobą kontakt osoba, która będzie proponowała szybki zysk, ZAWSZE zachowaj czujność i zdrowy rozsądek! To może być oszust!

KPP Braniewo