Jasełka, świąteczne spotkania, jarmark bożonarodzeniowy i koncert Gosi Andrzejewicz [ZDJĘCIA]

2022-12-20 16:01:04(ost. akt: 2022-12-20 16:36:51)
Gwiazdą tegorocznego Braniewskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego była Gosia Andrzejewicz.

Gwiazdą tegorocznego Braniewskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego była Gosia Andrzejewicz.

Autor zdjęcia: Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa

Był Święty Mikołaj, słodkie lukrowane pierniczki, taniec i muzyka. Główna gwiazda — Gosia Andrzejewicz — nie zawiodła, a jej koncert zauroczył słuchaczy. Ale Braniewski Jarmark Bożonarodzeniowy nie był jedynym grudniowym świątecznym spotkaniem na terenie Braniewa i powiatu braniewskiego.

Wspólne ubieranie choinki w Lipowinie


W Lipowinie to już tradycja, że Przedszkolaki z opiekunami z Punktu Przedszkolnego zdobią choinkę na świetlicy wiejskiej. Przy wspólnym ubieraniu ogromnej choinki udział wziął wójt Gminy Braniewo, który z dziećmi ozdabiał bożonarodzeniowe drzewo, przeczytał bajkę oraz przekazał im słodkości. Nie zabrakło także pysznych gofrów przygotowanych przez przewodniczącą Rady Seniorów Gminy Braniewo Irenę Urbanowicz.

Obrazek w tresci


Spotkanie wigilijne zorganizowane przez Braniewskie Stowarzyszenie Abstynenckie


Walka z nałogami jest niezwykle trudna i nierzadko usłana upadkami... W trudnych chwilach podnieść się pomaga swoim członkom Braniewskie Stowarzyszenie Abstynenckie. To zrozumienie i wzajemne wsparcie tworzy między ludźmi niezwykłą więź — przyznaje burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki. I dodaje: — Wobec powyższego nie dziwi duża frekwencja i podniosły nastrój, jaki towarzyszył spotkaniu wigilijnemu zorganizowanemu przez Braniewskie Stowarzyszenie Abstynenckie. W wydarzeniu udział wzięło również wielu Przyjaciół Stowarzyszenia, wśród których miałem przyjemność zgłębić tajemnicę Bożego Narodzenia.

Obrazek w tresci


Świąteczne Spotkanie Strażackie


Opłatkowe spotkanie strażaków odbyło się w piątek 16 grudnia w Spichlerzu Mariackim w Braniewie. W tym wyjątkowym spotkaniu uczestniczyli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz strażacy ochotnicy reprezentujący ruch pożarnictwa ochotniczego powiatu braniewskiego. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli władz powiatu, miast i gmin, duchowieństwa, komendantów, dowódców i przedstawicieli służb mundurowych podległych MON oraz MSWiA, organizacji społecznych i sympatyków pożarnictwa. Organizatorem Świątecznego Spotkania Strażackiego był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Braniewie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Obrazek w tresci


Strażackie podsumowanie roku


W uroczystej, świątecznej atmosferze strażacy z jednostek gminy Braniewo podsumowali mijający rok. Spotkanie otworzył prezes zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Braniewie dh Jakub Bornus. Następnie kapelan OSP ks. kan. Władysław Kuras odmówił modlitwę w intencji strażaków i poświęcił pokarm. Nie zabrakło dzielenia się opłatkiem, kolęd i świątecznych życzeń. — Dziękujemy druhnom i druhom za całoroczną służbę. To był dobry rok dla naszych jednostek — mówił dh Jakub Bornus. Strażakom dziękował także Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie bryg. Ireneusz Ścibiorek, prezes zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Braniewie dh Tomasz Sielicki, przewodniczący Rady Gminy Braniewo Stanisław Żołędziewski oraz prezes zarządu Spółki PERiG Robert Mirkowski.
Wystrój świetlicy wykonało lokalne Koło Gospodyń Wiejskich „To My” przy współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Braniewo im. Marii Zientary-Malewskiej, również świąteczny poczęstunek przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich „To My” , „Warmianki” z Żelaznej Góry oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Żelaznej Górze.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci


Braniewski Jarmark Bożonarodzeniowy


Był Święty Mikołaj, słodkie lukrowane pierniczki, muzyka i taniec. Braniewski Jarmark Bożonarodzeniowy cieszył się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców i mieszkanek Braniewa i okolic. Miasto odwiedziła Gosia Andrzejewicz, która swoim występem zadbała o podgrzanie świątecznej atmosfery.


Spotkania bożonarodzeniowe przy kolędach


W Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 im. Jana Pawła II w Braniewie oraz Szkole Podstawowej nr 3 im. Senatu Rzeczpospolitej Polskiej w Braniewie odbyły się spotkania bożonarodzeniowe przy kolędach, podczas których można było poczuć wyjątkową magię Świąt Bożego Narodzenia. W programie znalazły się m.in. występy artystyczne, kiermasz, kawiarenka, loteria i warsztaty plastyczno-techniczne.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci


Jasełka w Szkole Filialnej w Szylenach


Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwy, milsi i zapominają o troskach dnia codziennego. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie Szkoły Filialnej w Szylenach tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój, a młodzi aktorzy przedstawili piękne sceny. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w tradycji, a także zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

Obrazek w tresci