Czwartek, 8 czerwca 2023. imieniny: Ady, Celii, Medarda

SPRINTEM: Najważniejsze sportowe wiadomości z Elbląga i okolic

2023-01-13 09:43:55 (ost. akt: 2023-01-13 09:48:23)
BOKS: Co najmniej 13 zawodniczek ma szansę na występ w kwalifikacjach olimpijskich do Igrzysk w 2024 roku w Paryżu. Na dziś pewne startu w kwalifikacjach są tylko dwie pięściarki, jedną z nich jest pasłęczanka Sandra Kruk.

BOKS: Co najmniej 13 zawodniczek ma szansę na występ w kwalifikacjach olimpijskich do Igrzysk w 2024 roku w Paryżu. Na dziś pewne startu w kwalifikacjach są tylko dwie pięściarki, jedną z nich jest pasłęczanka Sandra Kruk.

Autor zdjęcia: Polski Związek Bokserski

KAJAKARSTWO
ELBLĄŻANIE MAJĄ STRATEGICZNEGO SPONSORA


KS Silvant Kajak Elbląg pozyskał strategicznego sponsora. Jest to Energa z Grupy Orlen. Pozyskanie od sponsora nowych środków finansowych pozwoli klubowi na dobre przygotowanie się do sezonu. — Już w lutym odbędzie się wymarzone zgrupowanie klimatyczne w Albanii — mówił na konferencji prasowej Wojciech Załuski (trener KS Silvant). Na zgrupowanie do tego kraju pojadą czołowi zawodnicy tego klubu. To nie wszystko. Za pieniądze sponsora klub kupi sprzęt oraz sfinansuje swoje potrzeby. W zamian logo Energa znajdzie się na wiosłach, kajakach, kostiumach sportowych oraz w pomieszczeniach klubowych. Umowa sponsorska obowiązuje do końca roku z możliwością przedłużenia. Obecnie dwóch podopiecznych trenera Załuskiego — Przemysław Rojek i Igor Komorowski przebywają na zgrupowaniu kadry narodowej w Portugalii, gdzie przygotowują się do nowego sezonu.

BOKS
SANDRA KRUK PEWNA SWEGO


Co najmniej 13 zawodniczek ma szansę na występ w kwalifikacjach olimpijskich do Igrzysk w 2024 roku w Paryżu — stwierdził Tomasz Dylak, trener kobiecej reprezentacji Polski. Kobiety we Francji będą walczyły w sześciu kategoriach wagowych. Na dziś pewne startu w kwalifikacjach są tylko dwie pięściarki. W wadze 57 kg pasłęczanka Sandra Kruk (niezrzeszona, reprezentująca W-MZBA) oraz Aneta Rygielska (Pomorzanin Toruń). W pozostałych kategoriach wagowych w wagach 50, 54, 60 i 75 kg trwa zacięta rywalizacja. W pierwszym półroczu 2023 roku najważniejszą imprezą kwalifikacyjną do IO będą Igrzyska Europejskie w Krakowie, a dla pięściarek Nowy Targ.

FUTSAL
OLIMPIA BLISKO AWANSU


W środę w Barcianach odbył się pierwszy mecz o wejście do II ligi w halowej piłce nożnej. Miejscowy Jurand podejmował Olimpię Elbląg i pojedynek zakończył się remisem 5:5. Bramki dla Olimpii zdobyli: Piróg 3, Szantyr i Tutaj po 1. W spotkaniu, które było rozgrywane 2x20 min czystej gry, nie brakowało emocji. Trzykrotnie na prowadzenie wychodzili podopieczni trenera Karola Przybyły i tyleż razy gospodarze doprowadzali do remisu. Przy stanie 3:3 miejscowi zdobyli dwa gole z rzędu i wyszli na prowadzenie 5:3. Jednak młodzież elbląska, która na co dzień gra w IV lidze, nie dawała za wygraną i po golach Igora Tutaja oraz Jana Piróga doprowadziła do remisu 5:5. Mecz rewanżowy odbędzie się 22.01 w Elblągu o godz. 16 w hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej. Zwycięzca tego dwumeczu awansuje do II ligi.

Jerzy Kuczyński