Elbląg: Napadli, pobili i okradli 65-latka. Wszyscy podejrzani zostali już zatrzymani

2023-01-17 12:27:26(ost. akt: 2023-01-17 12:30:15)
Napad w Elblągu. Sprawcy pobili i okradli 65-letniego mężczyznę. Podejrzanym grozi do 12 lat więzienia, najbliższe miesiące spędzą w areszcie.

Napad w Elblągu. Sprawcy pobili i okradli 65-letniego mężczyznę. Podejrzanym grozi do 12 lat więzienia, najbliższe miesiące spędzą w areszcie.

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Policjanci z Elbląga zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o rozbój na 65-latku. Sprawcy napadli, pobili i okradli pokrzywdzonego. Zabrali mu telefonu i pieniądze. Wszyscy zostali zatrzymani w godzinę po zdarzeniu. Usłyszeli zarzuty prokuratorskie, a sąd zastosował wobec nich areszt. W policyjnych kartotekach figurowali, między innymi za kradzieże.
Do samego zdarzenia doszło w sobotę, 14 stycznia br., przy ul. Królewieckiej w Elblągu. Pokrzywdzony 65-latek został napadnięty około godziny 20:00.
Sprawcy przewrócili go na ziemię i kopali. Zabrali mu telefon komórkowy oraz 170 zł. Na szczęście mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń.

Zaraz po zgłoszeniu policjanci zaczęli szukać potencjalnych sprawców. Po godzinie zatrzymali podejrzanych przy al. Grunwaldzkiej w Elblągu. Trzech mężczyzn pasowało do rysopisów. Policjanci znaleźli przy nich pieniądze i telefon należący do pokrzywdzonego. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

W poniedziałek (16 stycznia) zatrzymani usłyszeli zarzuty prokuratorskie. Odpowiedzą za rozbój. Sąd aresztował ich na 3 miesiące. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Byli wcześniej karani za kradzieże.

KMP Elbląg