Concordia Elbląg w sobotę rozegrała pierwszy mecz kontrolny [ZDJĘCIA]

2023-01-18 13:42:09(ost. akt: 2023-07-03 21:22:54)
Po zaledwie pięciu dniach przygotowań do rundy wiosennej III ligowa Concordia Elbląg w sobotę rozegrała pierwszy mecz kontrolny. Przegrała z liderem tabeli ForBET IV ligi GKS Wikielec 1:2. Spotkanie odbyło się na sztucznej nawierzchni w Elblągu.
Concordia Elbląg — GKS Wikielec 1:2 (0:1)

0:1 — Kacperek (15), 0:2 — Filipczyk (77), 1:2 — Bukacki (81)
CONCORDIA: Woźniak — Kaczorowski, Szawara, Jaśkiewicz, Bukacki, Drewek, Szmydt, Jarzębski, Kopka, Augusto, Michalski. Grali jeszcze: Rękawek, Błaszczyk, Szczot, Nestorowicz, Tęgowski, Pelc.

GKS: Rutkowski — Kacperek, Grzybowski, Arai, Jackowski, Rosoliński, Żukowski, Klimek, Niedbalski, Kujawa, Jajkowski. Grali także: Kordykiewicz, Otręba, Rydel, Dąbrowski, Filipczyk.

W drużynie elbląskiej, tym razem zabrakło bramkarza Szymona Matysika, który przebywa na testach w innym klubie. Z kolei w zespole elbląskim testowanych było trzech młodzieżowców: Marcel Michalski (Escola Varsovia Warszawa), Adam Szczot (Czarni Pruszcz Gd) oraz Maksym Łęgowski (TSC Łachab) i 31-letni obrońca Kamil Jaśkiewicz (Korona Rzeszów).

Początek meczu to optyczna przewaga gości, która uwieńczona została zdobyciem gola. W 15 min na czystą pozycję w pole karne wyszedł Patryk Rosoliński i został sfaulowany przez bramkarza Macieja Woźniaka. Arbiter bez wahania wskazał na rzut karny, a jedenastkę pewnie wykonał Piotr Kacperek. Mimo straty gola Concordia atakowała, ale raziła nieskutecznością. Bliski powodzenia był przybyły do tego klubu, po półrocznej przerwie Brazylijczyk Joao Augusto (KP Starogard Gd), ale i jemu brakowało skuteczności. W tej części meczu w zespole gości dobre wrażenie sprawiała defensywa a w niej także były bramkarz Olimpii Elbląg Rutkowski. W przerwie meczu w obu zespołach doszło do sporych zmian. W drużynie gości testowani byli także piłkarze Olimpii Elbląg, mający także występy na boiskach II-ligowych, a mianowicie Oskar Kordykiewicz i Eryk Filipczyk. Ten ostatni w 77 min po strzale głową podwyższył rezultat na 2:0. Honorową bramkę dla gospodarzy z rzutu wolnego z odległości 25 metrów zdobył Radosław Bukacki. Już w tę sobotę Concordia rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem na boisku przy ul. Skrzydlatej o godz. 14 będzie III-ligowa Gedania Gdańsk. Tym razem w zespole trenera Adriana Żurańskiego ma wystąpić kolejna grupa testowanych piłkarzy.


Kolejni nowi zawodnicy już przyjechali


W poniedziałek piłkarze III-ligowej Concordii rozpoczęli drugi tydzień przygotowań do rundy wiosennej. Oprócz zajęć na siłowni piłkarze trenują także na sztucznej nawierzchni boiska przy ul. Skrzydlatej. W tym tygodniu drużyna pracuje zdecydowanie mocniej, przede wszystkim nad siłą. W Concordii cały czas trwają także intensywne poszukiwania zawodników, którzy wiosną wzmocniliby kadrę klubu. Po ostatnim przegranym spotkaniu kontrolnym z GKS Wikielec klub pożegnał się z całą czwórką testowanych zawodników. Od poniedziałku z zespołem trenuje kolejnych czterech nowych piłkarzy. Są wśród nich między innymi bramkarz Stanisław Czarnogłowski (GKS Tychy ostatnio Lublinianka Lublin), Igor Górniak (RKS Radomsko), a także wychowanek Concordii Oskar Kottlenga (Olimpia Elbląg). We wtorek do zespołu dołączyło dwóch piłkarzy. 22-letni środkowy obrońca z Hiszpanii, a także 21-letni obrońca z II ligi polskiej. Wszyscy wystąpią we wcześniejszym zapowiadanym spotkaniu kontrolnym z Gedanią Gdańsk.
Jerzy Kuczyński