Sobota, 25 marca 2023. imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli

Co, gdzie, kiedy w Braniewie i powiecie braniewskim. Kalendarz imprez

2023-01-19 16:41:52 (ost. akt: 2023-01-19 16:44:31)
Niezwykły koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka odbędzie się 23 stycznia w Braniewskim Centrum Kultury

Niezwykły koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka odbędzie się 23 stycznia w Braniewskim Centrum Kultury

Autor zdjęcia: BCK

CO: Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka
GDZIE: Braniewskie Centrum Kultury
KIEDY: 23 stycznia

Niezwykły koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka odbędzie się 23 stycznia w Braniewskim Centrum Kultury, występy rozpoczną się o godzinie 17, wstęp na wydarzenie jest wolny. W wyjątkowym programie artystycznym wystąpią sekcje BCK: wokalna, pianina, teatralna, taneczna oraz gitary akustycznej. Serdecznie zapraszamy.

CO: Ferie zimowe z biblioteką
GDZIE: Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie
KIEDY: od 23 stycznia do 2 lutego

Ferie tuż…tuż. Kapryśna pogoda nie podsuwa fajnych rozwiązań do miłego, aktywnego spędzenia wolnego czasu. Zatem mamy pomysł i propozycję… Miłośników czytania, zabaw literackich, ruchowych wygibasów w wieku szkolnym (przedział wiekowy 7-11) lat zapraszamy jak co roku do udziału w naszych bibliotecznych zajęciach — przekazuje MBP. I zapewnia: — Nie zabraknie dobrej zabawy z książką i na podstawie książki. Dzięki literaturze staniemy się uczestnikami morskich wojaży i odbiorcami przedziwnych opowieści. Czy warto? To wszystko zależy od wyobraźni i otwartych na doznania uczestników. „Ahoj przygodo”…
Zajęcia będą odbywały się w terminie 23.01-3.02, w poniedziałki, środy i piątki w godz. 11.00-13.00. Obowiązują zapisy ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. Regulamin zajęć dostępny na stronie Biblioteki. Plan spotkań: Morskie przygody — poniedziałki — warsztaty literacko-ruchowe, Piraci to my — środy — warsztaty teatralno-literackie, W głębinach mórz i oceanów — piątki — zajęcia literacko-plastyczne.

CO: Teatr Blaszany Bębenek w przedstawieniu „Grinch – Magia Świąt”
GDZIE: Braniewskie Centrum Kultury
KIEDY: 25 stycznia

"Grinch - Magia świąt" to adaptacja powieści Dr Seussa z 1957 roku. Nasza wersja bajki opowiada o tytułowym Grinchu, który nie cierpiał świąt. Nagle w jego życiu pojawiła się mała Cindy Lu. Czy zdoła ona roztopić lód w sercu Grincha? Czym tak naprawdę jest magia świąt? Czy zielony, włochaty stwór, jakim jest Grinch, zdoła się jej oprzeć? A może spróbuje się jej pozbyć? Co będzie, gdy zniknie świąteczna magia? Na te, jak i na wiele innych pytań, poznacie odpowiedzi podczas naszego spektaklu. Serdecznie zapraszamy 25 stycznia na 12.30 do BCK, wstęp wolny.

CO: Teatralne Ferie z Braniewskim Centrum Kultury
GDZIE: Braniewskie Centrum Kultury
KIEDY: od 25 stycznia do 2 lutego

Ferie z Braniewskim Centrum Kultury w teatralnym klimacie.
Bezpłatne zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 25.01.2023 - 10:00 – 14:00, 27.01.2023 - 10:00 – 14:00, 31.01.2023 - 10:00 – 14:00, 02.02.2023 - 10:00 – 14:00. Podczas zajęć dzieci wezmą udział w grach, zabawach oraz animacjach. Ponadto przygotują scenografię, ozdoby oraz kukiełki, których użyją do stworzenia teatrzyku lalek. Dzieci nie trzeba zapisywać na zajęcia wcześniej. Opiekun zapisuje dziecko osobiście przed rozpoczęciem zajęć zgodnie z harmonogramem.
Szczegółowe informacje w sekretariacie Braniewskiego Centrum Kultury tel. 55 506 50 20.

CO: Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
GDZIE: Miejska Biblioteka w Pieniężnie
KIEDY: 26 stycznia

Miejska Biblioteka w Pieniężnie zaprasza na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 26 stycznia 2023 r. (czwartek) o godz. 10.00 w galerii bibliotecznej. Tematem spotkania będzie książka Anny Pilip "Powrót do Gruzji".

CO: Za granicą żartu. Kabaret Nowaki
GDZIE: Braniewskie Centrum Kultury
KIEDY: 3 marca 2023

Kabaret tworzą Adrianna Borek, Kamil Piróg i Tomasz Marciniak. Połączenie energii i kreatywności tych trzech artystów tworzy zupełnie nowatorską jakość na polskiej scenie kabaretowej. Znani z wielu produkcji telewizyjnych m.in. Paranienormalni Tonight i Kabaret na żywo, gospodarze Płockich Nocy Kabaretowych oraz Polskiej Nocy Kabaretowej, uczestnicy wszystkich największych telewizyjnych festiwali kabaretowych. Ich żywiołem są jednak występy na żywo i bezpośredni kontakt z publicznością. To tu czują się jak ryby w wodzie, bawiąc widzów w sposób nieskrępowany i spontaniczny. Z chęcią podejmują się trudnej i ryzykownej rozmowy z publicznością, co przeradza się we wspólną i niepowtarzalną zabawę. Za granicą żartu to najnowszy program Kabaretu Nowaki, w którym publiczność zostanie zabrana w daleką rozrywkową podróż. Nowaki wznoszą kabaret w zupełnie nowy, kosmiczny wręcz wymiar. Daleko za granicą tego, co znaliście dotychczas, znajdziecie zupełnie nowe skecze, premierowe postacie i śmiech, jakiego jeszcze nie zaznaliście.