Jest wykonawca, który zajmie się przebudową zachodniego nabrzeża rzeki Elbląg

2023-01-31 11:25:49(ost. akt: 2023-01-31 11:37:51)
Tak ma wyglądać powstający nad rzeką Elbląg biurowiec Porta Mare

Tak ma wyglądać powstający nad rzeką Elbląg biurowiec Porta Mare

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

W sierpniu Urząd Miejski w Elblągu ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji i wykonanie robót budowlanych związanych z przebudową zachodniego nabrzeża rzeki Elbląg. Inwestycja związana jest z trwającą budową biurowca Porta Mare. Wiadomo już, kto zajmie się jej wykonaniem.
Jeszcze w sierpniu – przypomnijmy – Urząd Miejski w Elblągu ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie zachodniego nabrzeża rzeki Elbląg wzdłuż linii Wyspy Spichrzów w ramach zadania: „Rewitalizacja Wyspy Spichrzów w Elblągu – terenu przeznaczonego pod inwestycje Programu Fabryka”

Władze miasta ogłosiły, że wykonawcą prac będzie firma Doraco z Gdańska, koszt wykonania zadania to 29 800 000,00 zł brutto.

W ramach zamówienia wykonawca będzie zobowiązany do wykonania dokumentacji w zakresie zagospodarowania zachodniego brzegu rzeki Elbląg oraz wykonania robót budowlanych polegających na przebudowie zachodniego nabrzeża rzeki Elbląg (wzdłuż linii Wyspy Spichrzów) i zagospodarowania terenów przybrzeżnych.

W zakresie robót budowlanych wymieniono m.in. przebudowę i zagospodarowanie nabrzeży wraz z niezbędną infrastrukturą, wykonanie parkingu do 200 miejsc postojowych przy ul. Warszawskiej i wykonanie ciągu pieszo-jezdnego od ul. Wybrzeże Gdańskie w kierunku ul. Warszawskiej.