Złośliwy nowotwór kręgosłupa wysysa życie z Julki. Dziewczynka z całych sił walczy z chorobą. Jak jej pomóc?

2023-02-15 12:00:00(ost. akt: 2023-02-15 13:23:08)
Julia Stenka cierpi na złośliwy nowotwór kręgosłupa. Rodzina dziewczynki szuka ratunku na całym świecie i prosi o pomoc

Julia Stenka cierpi na złośliwy nowotwór kręgosłupa. Rodzina dziewczynki szuka ratunku na całym świecie i prosi o pomoc

Autor zdjęcia: archiwum rodzinne

Julcia ma złośliwy nowotwór kręgosłupa! Szok… Nasza kochana, mała córeczka jest tak bardzo chora! W Polsce nikt nie chce się podjąć operacji wycięcia guza. Zaczęło się leczenie, po którym Julka tak strasznie cierpi… Szukamy ratunku na całym świecie, wszędzie, gdzie się da – przekazują bliscy dziewczynki. Rodzina mieszka na co dzień w miejscowości Słobity, w gminie Wilczęta (powiat braniewski).
Wszystko zaczęło się na początku 2021 roku, kiedy Julka zaczęła niepokojąco kuleć. – Nie było żadnego urazu, dlatego zaniepokojeni szybko pojechaliśmy do lekarza rodzinnego. Podejrzenie padło na kostkę, dostaliśmy skierowanie na rehabilitację, co miało rozwiązać problem. Niestety, choć córka sumiennie ćwiczyła pod okiem terapeuty, wcale nie było lepiej – relacjonują rodzice dziewczynki.

Badania ogólne krwi wychodziły w porządku, nie wiadomo więc było, co właściwie dolega Julce i skąd wzięły się dziwne objawy.

– Gdy ból nóg się nasilił, mimo rehabilitacji, pojechaliśmy prywatnie do neurologa. Od razu dostaliśmy skierowanie na rezonans magnetyczny… Jeszcze nikt nie przypuszczał, że prawdziwy horror dopiero przed nami… – opowiadają bliscy Julki.

– Pierwsze badanie rezonansem się nie udało. W kapsule Julka wpadła w panikę, nie można było jej zbadać. Dwa dni później straciła władzę w nogach... Od razu pojechaliśmy do szpitala, gdzie przeprowadzono badanie rezonansem w uśpieniu. Wyniki ściął nas z nóg. W kręgosłupie córeczki znaleziono guz, który uciska na rdzeń kręgowy – informują o przerażającej diagnozie rodzice dziewczynki.

I opowiadają: – Bezzwłocznie przewieziono nas do Centrum Zdrowia Dziecka. Guz okazał się na tyle duży i tak umiejscowiony, że podczas operacji chirurg nie mógł go wyciąć. Jedynie zostały pobrane próbki histopatologiczne do badań.

Julka jest w tej chwili po wielu cyklach silnej chemioterapii, guza nie udało się usunąć, nie reaguje też na leczenie, nadal jest aktywny i nie zmniejsza się.

Fot. archiwum rodzinne


– Chociaż leczenie przyniosło mnóstwo okropnych skutków ubocznych i wymęczyło Juleczkę, nie zadziałało na nowotwór. Ten potwór cały czas zagraża jej życiu! Córeczka nie odzyskała władzy w nóżkach. Jest tak słaba, że lekarze nie mogą podać jej megachemii... Nie mamy więcej czasu do stracenia. Szukamy ośrodka, który będzie w stanie nam pomóc i zoperować Jucię. Nie możemy się poddać, choć wiemy, że zagraniczne leczenie wiążę się z gigantycznymi kosztami… Dlatego już teraz zaczynamy walkę. Błagamy, pomóż nam ocalić nasze ukochane dziecko! – przekazują zdesperowani rodzice.

Zbiórkę na rzecz Julki, można wesprzeć, klikając TUTAJKartki wsparcia dla Julci


Jeżeli nie możesz pozwolić sobie na to, by wspomóc Julkę finansowo, popraw jej humor, wysyłając napisaną specjalnie dla niej kartkę. Z taką ciekawą inicjatywą wyszła po zapoznaniu się z historią rodziny pani Izabela Malinowska, znana ze swojej działalności charytatywnej.

– Ciepłe słowa i miły gest mogą pomóc Julci choć na chwilę zapomnieć o chorobie i cierpieniu. Napisanie kartki zajmie 15 minut, to tak niewiele w porównaniu z długimi godzinami spędzanymi przez Julcię na badaniach i leczeniu – przyznaje pani Izabela.

Kartki można wysyłać pod adres: Julia Stenka, Słobity 1/3, 14-405 Wilczęta.

– Julcia ma apetyt na życie i nieprawdopodobną wolę walki, wiarę w zwycięstwo, której wielu dorosłych może jej pozazdrościć. Chcemy zasypać Julcię tonami słów wsparcia i otuchy. Niech wie, że nie jest sama, że jej kibicujemy, że podziwiamy jej determinację i życzymy jak najlepiej – podsumowuje pani Izabela.

Julia Stenka cierpi na złośliwy nowotwór kręgosłupa. Rodzina dziewczynki szuka ratunku na całym świecie i prosi o pomoc
Fot. archiwum rodzinne
Julia Stenka cierpi na złośliwy nowotwór kręgosłupa. Rodzina dziewczynki szuka ratunku na całym świecie i prosi o pomoc


Zbiórkę na rzecz Julki, można wesprzeć, klikając TUTAJ