Poniedziałek, 29 maja 2023. imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

SPRINTEM: Najważniejsze sportowe informacje z Elbląga i okolic

2023-02-09 16:01:39 (ost. akt: 2023-02-09 14:49:19)

• PIŁKA RĘCZNA
1/8 FINAŁU MP JUNIOREK W ELBLĄGU

Po zwycięskim turnieju w Lublinie, młode piłkarki ręczne Truso Elblą, tym razem zagrają w 1/8 finału mistrzostw Polski juniorek przed własną publicznością. Już od dziś do niedzieli włącznie w hali MOS przy ul. Kościuszki przez trzy dni toczyć się będzie walka o dwa premiowane miejsca awansem do dalszych rozgrywek. Rywalkami podopiecznych trenerki Marty Czapli będą: AZS AWF Warszawa, Szczypiorniak Gdańsk oraz Zgoda Ruda Śląska.

Oto terminarz rozgrywek:
10.02 (piątek)
godz.16 AZS AWF Warszawa — Szczypiorniak Gdańsk
godz. 18 Truso Elbląg — Zgoda Ruda Śląska

11.02 (sobota)
godz. 16 Zgoda — AZS AWF
godz. 18 Truso — Szczypiorniak

12.02 (niedziela)
godz. 10 Szczypiorniak — Zgoda
godz. 12 Truso — AZS AWF

• KAJAKARSTWO
SILVANT KAJAK SIĘ WZMACNIA

Dzięki dużemu zaangażowaniu trenera Wojciecha Załuskiego elbląski klub wzmocnił się reprezentantem kadry narodowej Przemysławem Korsakiem, który ostatnio reprezentował barwy G'Power Gorzów Wlkp. Nowy zawodnik elbląskiego klubu ma już w swoim dorobku tytuł młodzieżowego mistrza świata w czwórce na 500 m, akademickiego mistrza świata na tym dystansie, a także wicemistrzowski tytuł na 1000 m w jedynce. To także wielokrotny medalista MP. Korsaka w tym sezonie czeka ogrom pracy i walka o zakwalifikowanie się na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku. Trzeba też dodać, że zapowiada się ciekawa rywalizacja w elbląskim Silvancie. Swoje aspiracje do wyjazdu zgłasza też Przemysław Rojek, wychowanek elbląskiego klubu i wcale nie jest bez szans. Obaj są zawodnikami elbląskiego klubu i jest szansa, że współpraca pomiędzy tymi zawodnikami da pożądane efekty.

ELBLĄŻANIE W ROZJAZDACH
Reprezentacja narodowa w styczniu przybywała na zgrupowaniu w Milfontes (Portugalia). Z elbląskiego klubu Silvant przebywali tam: Przemysław Rojek i Igor Komorowski. Zgrupowanie to zakończyło się 29 stycznia, a już 5 lutego kadra znów powróciła do Portugalii. Tym razem powołania otrzymali: Rojek, Korsak oraz Tomasz Pytlak. Zgrupowanie potrwa do 26 lutego. Na zgrupowanie zagraniczne, bo już 9 lutego, tym razem do Albanii wyjechało 9 reprezentantów UKS Silvant, którzy trenować będą pod okiem trenera Załuskiego. Elblążanie sezon rozpoczną od kwietniowych konsultacji w OPO w Wałczu (28-30.04).

• PIŁKA NOŻNA
OLIMPIA GOŚCI POGOŃ II SZCZECIN

Piąty mecz kontrolny w ramach przygotowań do rundy wiosennej, rozegrają w piątek 10 lutego o godz. 13 na stadionie przy ul. Skrzydlatej piłkarze II-ligowej Olimpii Elbląg z Pogonią II Szczecin. Rywal Olimpii po rundzie jesiennej w III lidze w grupie II jest liderem rozgrywek i zgłasza aspiracje do awansu na zaplecze I ligi. Drużyna z województwa zachodniopomorskiego, mając w dorobku 38 pkt, o dwa punkty wyprzedza Olimpią Grudziądz i Gedanię Gdańsk. Pogoń w rozgrywkach ligowych, jak do tej pory przegrała tylko jeden mecz, a mianowicie z Polonią Środa Wlkp. 0:2. Odniosła też najwyższe zwycięstwo, pokonując Zawiszę Bydgoszcz 5:1. Elblążanie w tym spotkaniu zagrają z nowo pozyskanymi piłkarzami: Mariuszem Gabrychem (Sandecja Nowy Sącz), Kacprem Szczudlińskim (Pogoń Grodzisk Maz) oraz Kacprem Jóźwickim (KKS Kluczbork). Trener Olimpii Przemysław Gomułka na pewno będzie rotował składem, gdyż dzień później zagra mecz kontrolny na wyjeździe w Świeciu z imienniczką z Grudziądza.
Jerzy Kuczyński.