XVII Sportowy Plebiscyt Dziennika Elbląskiego. Złota Dziesiątka już wybrana. Wyniki głosowania poznamy 25 lutego

2023-02-20 16:00:00(ost. akt: 2023-02-24 18:06:34)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Zaproszenia już wysłane, a Złota Dziesiątka już wybrana. To oznacza tylko jedno — wkrótce poznamy laureatów i laureatki, których nagrodzili nasi Czytelnicy i redakcyjna kapituła. Wszystko podczas uroczystej gali podsumowującej XVII Plebiscyt Dziennika Elbląskiego, która odbędzie się w Hotelu Młyn w Elblągu.
Ależ to były emocjonujące miesiące! Głosowanie w tegorocznym Plebiscycie rozpoczęło się jeszcze w listopadzie 2022 roku, ostatnie głosy można było oddać na swoich faworytów do godziny 12 dnia 3 lutego. Przez ten czas rankingi wciąż się zmieniały i do samego końca nie było wiadomo, kto znajdzie się w Złotej Dziesiątce.

Dziś możemy uchylić rąbka tajemnicy — wśród najpopularniejszych zawodników i zawodniczek znalazły się osoby reprezentujące pięć dyscyplin sportowych — piłkę nożną, judo, boks, kajakarstwo i piłkę ręczną.

Czytelnicy i Czytelniczki Dziennika Elbląskiego wybrali również najpopularniejszy klub sportowy, za to redakcyjna kapituła nagrodzi trenera i działacza sportowego minionego 2022 roku.

Wyniki tegorocznego Plebiscytu ogłosimy — tradycyjne — w gościnnych murach Hotelu Młyn w Elblągu, gdzie już 25 lutego odbędzie się uroczysta gala, na którą zaprosimy laureatów, laureatki, oraz partnerów, dzięki którym już po raz 17. udało nam się zorganizować wydarzenie, będące wyjątkową okazją do tego, by nagrodzić Ludzi Sportu z naszego regionu.Nasza inicjatywa ma długą historię. Pierwsze wydanie Dziennika Elbląskiego — przypomnijmy — trafiło do kiosków 19 marca 2001 roku, a już niespełna dwa lata później nasza redakcja po raz pierwszy zorganizowała Plebiscyt, w którym Czytelnicy, głosując za pomocą kuponów wydrukowanych w gazecie, wybrali dziesięciu najpopularniejszych sportowców. — Walka o zwycięstwo trwała do końca. Tylko ostatniego dnia do naszej redakcji trafiło ponad 1000 kuponów, w sumie otrzymaliśmy blisko cztery tysiące ważnych głosów — wspomina Jerzy Kuczyński.

Od samego początku nasz Plebiscyt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony Czytelników i to — z czego bardzo się cieszymy — nie zmieniło się do dziś.

Dziękujemy za wszystkie oddane głosy, które z biegiem czasu z kuponów, zmieniły się w SMS-y. Jest nam niezmiernie miło, że nasi Czytelnicy z tak dużym oddaniem kibicują swoim zawodnikom.