Młody mężczyzna chciał skoczyć z mostu w Braniewie. Strażacy i policjanci zapobiegli tragedii

2023-02-15 09:12:24(ost. akt: 2023-02-15 11:57:33)
Mężczyzna chciał skoczyć z mostu. Na miejscu wspólne działania podjęli policjanci oraz strażacy. Zdarzenie zakończyło się szczęśliwie.

Mężczyzna chciał skoczyć z mostu. Na miejscu wspólne działania podjęli policjanci oraz strażacy. Zdarzenie zakończyło się szczęśliwie.

Autor zdjęcia: PSP Braniewo

W poniedziałek 13 lutego około godz. 24:00 strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie otrzymali zgłoszenie o możliwej próbie samobójczej, której chce dokonać młody mężczyzna. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna miał skoczyć z mostu przy ulicy PCK.
Na miejsce natychmiast skierowano policjantów oraz strażaków. Po przybyciu we wskazane miejsce funkcjonariusze KPP w Braniewie mł. asp. Szymon Biryło oraz mł. asp. Agnieszka Spas zastali 18-letniego mężczyznę, który znajdował się za balustradą mostu.

Opanowanie, stoicki spokój oraz chęć udzielenia pomocy sprawiły, że po kilkunastominutowej rozmowie, mężczyzna postanowił dobrowolnie wrócić za barierkę.

W czasie negocjacji z mężczyzną, aby zszedł z mostu, strażacy sprawili skokochron, który ustawiony został pod mostem na chodniku.

Na szczęście mężczyzna po rozmowie z mundurowymi zszedł z mostu. Gdy znajdował się już w bezpiecznym miejscu, zaopiekowali się nim ratownicy medyczni, którzy udzielili mu specjalistycznej pomocy.

PSP Braniewo, KPP Braniewo