Uwaga na silny wiatr. Kierowca uderzył w leżące na drodze drzewo. Służby apelują o ostrożność [ZDJĘCIA]

2023-02-18 11:58:20(ost. akt: 2023-02-18 12:14:05)

Autor zdjęcia: PSP Braniewo

W związku z prognozowanym bardzo silnym wiatrem Alert RCB został wysłany do mieszkańców całego kraju. Prognozy wskazują, że wiatr będzie wiał ze średnią prędkości od 50 km/h do 70 km/h, w porywach do 100 km/h w głębi lądu, a na wybrzeżu do 125 km/h.
Silny wiatr na szczęście nie spowodował większej ilości zdarzeń. W nocy z piątku na sobotę strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie interweniowali kilka razy, usuwając skutki silnego wiatru w postaci połamanych i przewróconych drzew. Drzewa usuwano w pobliżu miejscowości Szalmia, Brzeszczyny, Gładysze i Bemowizna — informują strażacy z KP PSP w Braniewie.

I relacjonują: — Na drodze powiatowej w pobliżu Bemowizny kierujący osobowym Nissanem Micra uderzył w leżące na drodze drzewo. Na szczęście kierowca nie odniósł obrażeń, jednak ucierpiał samochód.

Kolejna interwencja miała miejsce w Chruścielu, gdzie na torowisko kolejowe przewróciły się dwa drzewa. A w Gladyszach pęknięte drzewo zawisło na drugim drzewie.

— Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń w wyniku występowania silnego wiatru. Silny wiatr utrzyma się w najbliższych dniach. Strażacy apelują o zachowanie ostrożności — przekazuje PSP Braniewo.


Na terenie powiatu elbląskiego interweniowali między innymi strażacy z OSP Krzewsk.


— Zgodnie z przewidywaniami od piątku mocniej powiało, w związku z czym straż pożarna z terenu naszego województwa miała sporo pracy. Tej nocy syrena umieszczona na naszej remizie zawyła dwukrotnie — przekazuje załoga Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzewsku.

— Pierwszy raz wyjeżdżaliśmy o godzinie 21:50, do powalonego drzewa blokującego drogę łączącą Krzewsk i Żółwieniec. Kolejna zgłoszenie, wpłynęło dziś (w sobotę, 18 lutego). O godzinie 2:00 udaliśmy się na teren naszej miejscowości, również do drzewa uniemożliwiającego przejazd — informują strażacy ochotnicy z Krzewska.

— Co istotne, w związku z otrzymanymi wcześniej (z wydziału operacyjnego oraz SKKM elbląskiej KM PSP) ostrzeżeniami o prognozowanych zjawiskach pogodowych — także wczoraj jeden zastęp naszej jednostki pełnił dyżur bezpośrednio w remizie, aby maksymalnie skrócić czas wyjazdu. Po działaniach sprzęt został wyczyszczony i jest w gotowości do ewentualnych kolejnych zgłoszeń. Uważajcie na siebie! — apelują strażacy z OSP w Krzewsku.

W Nowym Dworze Elbląskim interweniowali za to strażacy ochotnicy z OSP Jegłownik.