Braniewo: Tragedia w miejscowości Płoskinia. Śmiertelny wypadek podczas wycinki drzewa

2023-03-02 07:25:21(ost. akt: 2023-07-03 16:03:43)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: policja

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło we wtorek 28 lutego przed godziną 13:00 w miejscowości Płoskinia. Podczas obalania drzewa, doszło do jego rozłupania i jedna z części uderzyła w 54-latka.
Do zdarzenia doszło we wtorek 28 lutego parę minut przed godziną 13:00. Na stanowisko oficera dyżurnego wpłynęło zgłoszenie o wypadku, do którego doszło w miejscowości Płoskinia, podczas wycinki drzewa. Z ustaleń policjantów wynika, że na jednej z prywatnych posesji dwóch mężczyzn usuwało drzewo. Podczas jego obalania drzewo rozłupało się. Jedna z jego części uderzyła 54-latka, na skutek uderzenia mężczyzna stracił przytomność i upadł na ziemię. Po pewnym czasie mężczyzna odzyskał przytomność, następnie został przetransportowany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala w celu poddania go szczegółowym badaniom.

Niestety w wyniku doznanych obrażeń mężczyzna zmarł w szpitalu. Na miejscu wypadku pracowała policyjna grupa zdarzeniowa, która wykonała oględziny oraz zabezpieczyła ślady. Braniewscy policjanci prowadzą dochodzenie, mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

KPP Braniewo