Czwartek, 8 czerwca 2023. imieniny: Ady, Celii, Medarda

Sprintem: Najważniejsze sportowe wiadomości z Elbląga

2023-03-05 07:00:00 (ost. akt: 2023-03-04 08:30:09)
Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Start czeka na rywala w PP, Sandra Kruk zdobyła brązowy medal, a pieniądze w ramach programu "Upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży, jako sposób przeciwdziałania uzależnianiom" zostały rozdane. Co słychać w elbląskim sporcie?

• PIŁKA RĘCZNA
START CZEKA NA RYWALA W PP

W siedzibie ZPRP w Warszawie odbyło się losowanie spotkań 1/4 finału Pucharu Polski w piłce ręcznej kobiet. W ćwierćfinałach grać będą: Młyny Stoisław Koszalin — KPR Kobierzyce, Fun Floor Lublin — Eurobud JKS Jarosław, Start Elbląg — zwycięzca meczu PIotrcovia Piotrków Tryb\Urbis Gniezno (3.03). Mecze odbędą się 8 marca. Zwycięzcy, na których czeka Zagłębie Lubin, zakwalifikują się do 1/2 finału. Półfinały zaplanowane są na 19 kwietnia (środa).

• TERMINARZ GRUPY SPADKOWEJ ZNANY
Znamy terminarz grupy spadkowej, w której rywalizować będą cztery zespoły z zaliczeniem punktów z rundy zasadniczej. Już w dniach 11-12 marca w kolejce 19. zmierzą się ze sobą: Start Elbląg — Ruch Chorzów i MKS Urbis Gniezno — Młyny Stoisław Koszalin. Z Superligą pożegna się ostatnia drużyna w ligowej stawce. Przedostatnia drużyna w ligowej stawce o utrzymanie będzie musiała walczyć w turnieju z udziałem 3 mistrzowskich drużyn I ligi z grup A B i C.

• BOKS
BRĄZOWY MEDAL SANDRY KRUK

W Sofii (Bułgaria) zakończył się międzynarodowy turniej pięściarski kobiet Strandja. Brała w nim udział pasłęczanka Sandra Kruk (niestowarzyszona), była zawodniczka UKS Kontry Elbląg. Walcząca w reprezentacji Polski wadze 57 kg po zwycięstwie nad Nesthy Petecio (Filipiny), w ćwierćfinale pokonała Ruan Mulan (Chiny). Niestety w półfinale przegrała ze Svetłaną Kamenovą (Bułgaria) 0:5 i musiała się zadowolić brązowym medalem.

• FINANSE
PIENIĄDZE NA SPORT MŁODZIEŻOWY PODZIELONE

27 klubów Sportowych z Elbląga otrzymało miejskie wsparcie z tytułu konkursu "Upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży, jako sposób przeciwdziałania uzależnianiom". Do podziału było 900 tys. zł. Najwięcej otrzymały: Olimpia Elbląg — 168 tys. zł, MKS Truso Elbląg — 134, KS Orzeł Elbląg — 114, UKS Silvant Kajak Elbląg — 85, MMKS Concordia Elbląg — 70, UKS Jedynka Elbląg — 41, Stowarzyszenie "Jantar" — 23, UKS Viking Elbląg — 21, Elbląski Klub Karate — 20,550, EKS Mlexer Elbląg — 20, UKS Tomita Elbląg — 20, UKS Podnoszenia Ciężarów "Meyer" Elbląg — 19.

Jerzy Kuczyński