Zwolnieni z Teorii. Przynitka z Elbląga podsumowuje swój projekt

2023-03-11 12:00:00(ost. akt: 2023-03-11 07:40:38)
Kiermasz w Zespole Szkół Gospodarczych w Elblągu odbył się 1 marca. Ile PRZYnitka zebrała ze sprzedaży misiów?

Kiermasz w Zespole Szkół Gospodarczych w Elblągu odbył się 1 marca. Ile PRZYnitka zebrała ze sprzedaży misiów?

Autor zdjęcia: FB: PRZYnitka

Bardzo cieszymy się, że podjęliśmy się wyzwania, jakim było stworzenie projektu od A do Z całkowicie samodzielnie. Jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia, wiemy, jak nawiązywać współpracę i kontakty z innymi organizacjami czy firmami, poznaliśmy wiele ciekawych osób, a także poszerzyły się nasze umiejętności manualne — mówi Julia, uczennica Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu i liderka projektu PrzyNitka.
Za stworzeniem projektu stoi grupa przyjaciół — oprócz Julii, PrzyNitkę tworzą też: Dionizy, Dominika i Karolina. Najpierw był pomysł, później przyszedł czas na realizację. Dzięki pomocy dyrektorki ZSG młodzież mogła zorganizować na terenie swojej szkoły pracownię krawiecką. Co ciekawe, w placówce można było kiedyś kształcić się w zawodzie krawca, więc to trochę taki powrót do przeszłości.

— Plan był prosty — postawiliśmy na misie, postanowiliśmy uszyć osiemdziesiąt niepowtarzalnych maskotek i przeznaczyć środki z ich sprzedaży na cele charytatywne — wyjaśniała w rozmowie z nami Dominika.

Rola misiów to walka z ubóstwem edukacyjnym. Pluszaki zostały sprzedane podczas licytacji i kiermaszu, który młodzież zorganizowała 1 marca w murach ZSG. PrzyNitkę podczas kiermaszu wsparli uczniowie klasy cukierniczej, którzy przygotowali przepyszne ciasta — dochód z ich sprzedaży również został przeznaczony na szczytny cel. To wszystko sprawiło, że konto fundacji Save The Children zasiliła kwota 5 338 złotych.

— Podczas kiermaszu poznaliśmy Melese, wolontariusza fundacji Save the Children z Etiopii. Dziś jedno jest pewne — jesteśmy o wiele bardziej świadomi problemów, jakie panują na całym świecie i wiemy, jak ważne jest, by nigdy nie być obojętnym — przyznaje Julia.

Projekt Przynitka powstał w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Młodzież z Elbląga ma szansę na zdobycie prestiżowej nagrody Złotego Wilka. Jak im pójdzie? Na pewno damy Wam znać!

Fot. kk

Fot. kk

Fot. kk