Czwartek, 30 marca 2023. imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda

Elbląg: Mistrzostwa Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich

2023-03-14 07:48:01 (ost. akt: 2023-03-14 08:15:23)
Zdjęcie ilustracyjne - archiwum: Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup 2021

Zdjęcie ilustracyjne - archiwum: Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup 2021

Zmysłowa rumba, gorąca cha-cha czy dystyngowany walc angielski. Już w dniach 25-26 marca Elbląg stanie się stolicą tańca! A to za sprawą Mistrzostw Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Na parkiecie w Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej elblążanie będą mogli podziwiać najlepsze pary z całego kraju.

Taneczne Mistrzostwa Polski odbędą się w weekend 25 i 26 marca. To impreza o wyjątkowej randze. Patronem wydarzenia został Polski Komitet Olimpijski, a ich organizatorami są Polski Związek Sportu Tanecznego i Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Oznacza to, że sportowa rywalizacja odbędzie się na najwyższym poziomie, a prezentujący się tancerze na pewno dadzą z siebie wszystko.

— Jest to dla nas, organizatorów, powód do zadowolenia i dumy — mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, który pełni również funkcję prezesa Polskiego Związku Sportu Tanecznego.

— Jednocześnie chciałbym podkreślić, że dzięki utworzeniu Polskiego Związku Sportu Tanecznego, który jest wpisany na listę Ministerstwa Sportu polskich związków sportowych, nasze Mistrzostwa będą w tym roku wyjątkowe dla ich uczestników oraz dla widzów.
Zmagania tancerzy oceniać będą profesjonalni sędziowie z Polski i z zagranicy, którzy szczególną uwagę będą zwracać na wiele aspektów związanych z tańcem, między innymi: techniczne umiejętności zawodników, muzykalność czy harmonię występującej pary.
Zapraszamy do udziału w tej niezwykłej tanecznej imprezie! Mistrzostwa Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich odbędą się już za dwa tygodnie - 25 i 26 marca w Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej w Elblągu. Gwarantujemy, że będzie to niezwykłe widowisko, które zapewni nam wszystkim niezapomniane emocje — zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

Bilety na wydarzenie można nabyć:

• Online na bilet.swiatowid.elblag.pl,
• w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14:30 do 20:30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30,
• w biletomacie znajdującym się w holu CSE „Światowid” w Elblągu (płatność kartą) w godz. 8:00-21:00.


Patronem medialnym wydarzenia jest Dziennik Elbląski.