Niedziela, 26 marca 2023. imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Elbląg: Policjanci udaremnili duży przemyt narkotyków. 44-latek miał w samochodzie 24 kilogramy narkotyków

2023-03-15 13:37:33 (ost. akt: 2023-03-15 13:44:11)
Po sprawdzeniu testerem narkotykowym okazało się, że narkotyki, które miał w samochodzie mężczyzna to: marihuana, haszysz, amfetamina oraz extasy

Po sprawdzeniu testerem narkotykowym okazało się, że narkotyki, które miał w samochodzie mężczyzna to: marihuana, haszysz, amfetamina oraz extasy

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Dystrybucję środków odurzających o niebagatelnej, czarnorynkowej wartości 800 tysięcy złotych udaremnili policjanci kryminalni z Elbląga. 44-letni mężczyzna, w którego aucie policjanci znaleźli narkotyki, usłyszał już zarzuty. Sąd aresztował go na 3 miesiące.

Kara do 12 lat pozbawieni wolności może grozić 44-latkowi, w którego samochodzie policjanci kryminalni znaleźli środki odurzające. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli przy ul. Lubranieckiej w Elblągu. W mercedesie vito, w ukrytej przestrzeni technicznej auta, podczas przeszukania policjanci znaleźli woreczki foliowe z suszem roślinnym oraz zbrylowaną substancją, a także worek foliowy z tabletkami.

Po sprawdzeniu testerem narkotykowym okazało się, że są to: marihuana, haszysz, amfetamina oraz extasy. Łącznie było to ponad 24 kilogramy środków odurzających oraz ponad 1100 tabletek extasy.

Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem za wewnątrzwspólnotowy przemyt narkotyków. Jak ustalili policjanci, „towar” pochodził z jednego z krajów Unii i został przywieziony do Polski. Szacunkowa, czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających to około 800 tysięcy złotych.

Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Za wprowadzenie do obrotu znacznych ilości środków odurzających grozi do 12 lat więzienia, a za przemyt wewnątrzwspólnotowy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej grozi kara od 3 lat więzienia.

Fot. KMP ElblągFot. KMP Elbląg


KMP w Elblągu