Czwartek, 30 marca 2023. imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda

Dziennik Elbląski 22 lata z Czytelnikami!

2023-03-19 06:03:00 (ost. akt: 2023-03-23 10:04:24)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

19 marca 2001 roku ukazało się pierwsze wydanie "Dziennika Elbląskiego". Od tego czasu minęły 22 lata. Dziś świętujemy swoje urodziny!

Od 22 lat z Dziennikiem jest Elwira Kowalska, koordynatorka oddziału DE. Jak wyglądały początki jej pracy?

— Wspominam je bardzo miło — mówi. — Przede wszystkim to niezliczona ilość kontaktów z ludźmi, które trwają do dziś i przynoszą ogromną satysfakcję. Ale te 22 lata to pasmo ciągłych zmian, które wprowadziło nas w nowoczesny świat techniki. Niezmienny od lat jest fakt, że pracujemy wokół ludzi i dla nich. Zarówno przedstawianie codziennych spraw, jak i tworzone kampanie to docieranie z informacją do naszych czytelników. Staramy się, by zasłużyć na zaufanie, jakim nas obdarzyli — podkreśla Elwira Kowalska.

— Pierwszym szefem redakcji był Tomasz Gliniecki — wspomina Jerzy Kuczyński, dziennikarz sportowy. — "Dziennik Elbląski" zatrudniał przez te 22 lata ponad 60 dziennikarzy. W pierwszym roku istnienia gazeta zatrudniała 19 dziennikarzy. Każdy był odpowiedzialny za swoją dziedzinę: jeden miał kulturę, inny sprawy gospodarcze, a jeszcze inny sport. Teraz jest inaczej, czasy się zmieniły.

— Kiedyś było zupełnie inaczej niż dzisiaj, nie było takiego pośpiechu, pracowało więcej ludzi — wspomina Ryszard Biel, fotograf. — Być może wpływ na to miał także fakt, że pracowaliśmy jedynie dla wydania papierowego, nie było internetu. Dziś jest zupełnie inaczej.

Przez te lata zespół redakcyjny wiele razy się zmieniał. Dziennik Elbląski pomimo przemian w zakresie nowych technologii i coraz szerszego dostępu do wiadomości udostępnianych w internecie wciąż wydawany jest też w wersji papierowej. I choć dziś niektórzy mówią, że gazety papierowe to już przeżytek, to nadal sięga po nie wielu naszych stałych i nowych Czytelników. Ale kupić Dziennik Elbląski można też bez wychodzenia z domu na kupgazete.pl

— Bo to właśnie Wy, Czytelnicy, jesteście dla nas najważniejsi — mówi Kamila Kornacka, zastępca redaktora naczelnego Dziennika Elbląskiego i redaktor naczelna Gazety Braniewskiej IKAT.

— Nasza praca daje nam niezwykłą radość. Dzięki niej codziennie mamy szansę poznawać wartościowych i ciekawych ludzi, którzy tworzą społeczność Elbląga i okolic. Mamy nadzieję, że będziemy mogli pisać o Was i dla Was przez kolejne 22 lata, a nawet dużo dłużej — dodaje Kamila.

— W redakcyjnym zespole jestem od niedawna, ale Dziennik Elbląski czytałam już od pierwszego numeru. Weekendy w moim rodzinnym domu zaczynały się od przeglądania dużej papierowej gazety z wiadomościami lokalnymi. Dziennik Elbląski jest ze mną już od 22 lat — mówi dziennikarka Ewelina Gulińska, która do redakcyjnego zespołu dołączyła rok temu.

Obrazek w tresci

red.