Sobota, 10 czerwca 2023. imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

Elbląg, Stegna i dwa wyjątkowe koncerty. Wystąpią wokaliści ZPSM, kwartet smyczkowy i zaproszeni goście

2023-03-21 11:37:00 (ost. akt: 2023-03-21 12:25:53)
W Stegnie i Elblągu wystąpi Magdalena Poronin (pierwsza z lewej) oraz jej uczniowie, wokaliści klasy śpiewu Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, a także kwartet smyczkowy, soliści elbląskiego Chóru Cantata i zaproszeni goście

W Stegnie i Elblągu wystąpi Magdalena Poronin (pierwsza z lewej) oraz jej uczniowie, wokaliści klasy śpiewu Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, a także kwartet smyczkowy, soliści elbląskiego Chóru Cantata i zaproszeni goście

Autor zdjęcia: Urszula Zajko-Olejniczak

Koncert narodził się z potrzeby serca, by poprzez muzykę ukazać okres Wielkiego Postu i przygotowań do Wielkanocy — przekazują organizatorzy obu wydarzeń. W koncertach wezmą udział wokaliści klasy śpiewu Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, kwartet smyczkowy i wyjątkowi goście.

Już w najbliższy weekend — w dniach 25 i 26 marca — odbędą się dwa wyjątkowe koncerty, na które zapraszają: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu, Parafia p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stegnie, Parafia p.w. Trójcy Świętej w Elblągu oraz Towarzystwo Przyjaciół Fromborka.

— Koncert narodził się z potrzeby serca, by poprzez muzykę ukazać okres Wielkiego Postu i przygotowań do Wielkanocy. Pomysłodawcami wydarzenia są osoby kochające muzykę i jej wpływ na naszą osobowość. Pomogli nauczyciele, a do nich dołączyli uczniowie pragnący pokazać swoje umiejętności, a następnie rodzice, którzy wsparli ich swoim wysiłkiem i determinacją — przekazują organizatorzy.

I dodają: — Pomocy przy koncercie nie odmówili zaproszeni goście, którzy z chęcią podzielą się swoimi umiejętnościami. Nieocenioną pomoc okazali także proboszczowie obu świątyń: ks. Grzegorz Puchalski i ks. Ryszard Półtorak, którzy zadbali, by koncerty miały niecodzienną oprawę.

W koncertach wezmą udział: kwartet smyczkowy, wokaliści klasy śpiewu ZPSM w Elblągu oraz zaproszeni goście: Marcela Wierzbicka-Opalińska (sopran), Magdalena Poronin (mezzosopran), Dominik Opaliński (bas-baryton), Aleksandra Serocka (bassocontinuo) oraz soliści elbląskiego Chóru Cantata pod dyrekcją Marty Drózdy – Kulkowskiej. Koncerty poprowadzi Jan Brzozecki. W programie usłyszymy m.in. "Stabat Mater" Giovanniego Battisty Pergolesiego oraz "Ave Maria" Gomeza Wiliama.

Organizatorzy zapraszają w dniu 25 marca 2023 r. (sobota) o godz. 19.00 do kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stegnie i 26 marca 2023 r. (niedziela) o godz. 19.00 do kościoła pw. Trójcy Świętej w Elblągu. Wstęp na oba wydarzenia jest wolny.

Patronem medialnym obu wydarzeń jest Dziennik Elbląski.