Poniedziałek, 29 maja 2023. imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Do Elbląga przyjadą pary taneczne z całej Polski. Przed nami Mistrzostwa Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich

2023-03-23 07:00:00 (ost. akt: 2023-03-25 06:39:40)

Autor zdjęcia: Kornelia Kiedrowska

Klasa, szyk, wdzięk i elegancja. Przed nami wyjątkowe taneczne show, czyli Mistrzostwa Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich, które odbędą się w Elblągu.

W elbląskiej Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej zaprezentują się pary z całego kraju. Transmisję z mistrzostw będzie można oglądać na żywo na stronie internetowej Światowida oraz w serwisie YouTube na kanale CSE Światowid w Elblągu.

Na elbląskim parkiecie zaprezentuje się prawie 200 zawodników z całej Polski! Pary będą walczyć nie tylko o podium i medale, ale również o możliwość reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej w Mistrzostwach Świata czy Europy. Ich zmagania będą oceniać najlepsi sędziowie z Polski i z zagranicy: Anglii, Niemiec, Włoch czy Hiszpanii.

Patronem honorowym wydarzenia został Polski Komitet Olimpijski, a jego organizatorami są: Polski Związek Sportu Tanecznego i Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. To oznacza, że impreza będzie miała wyjątkowy charakter nie tylko dla samych uczestników, ale także dla widzów.
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym tanecznym święcie!

— Dla tych z Państwa, którzy nie mogą być z nami na trybunach, przygotowaliśmy relację na żywo z imprezy. Transmisja dostępna będzie na stronie internetowej www.światowid.elblag.pl oraz w serwisie YouTube na kanale CSE Światowid w Elblągu. W sobotę 25 marca startujemy o godz. 10.30, a w niedzielę 26 marca o godz. 11. Przez cały weekend będą mogli Państwo oglądać nie tylko taneczne rundy eliminacyjne, ale także uroczyste gale wieczorne. Dodatkowo o godz. 17:30 (w sobotę i w niedzielę) zapraszamy na studio na żywo i rozmowy z gośćmi, które przeprowadzi dla Państwa Kamil Czyżak — przekazują organizatorzy.

25.03 – SOBOTA - KLIKNIJ TUTAJ
26.03 – NIEDZIELA - KLIKNIJ TUTAJ

Bilety na Mistrzostwa Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich można nabyć:
• online - bilet.swiatowid.elblag.pl,
• w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11.30 do 20.30,
• w biletomacie znajdującym się w holu CSE „Światowid” w Elblągu (płatność kartą) w godz. 8-21.

Organizatorem Mistrzostw Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu i Polski Związek Sportu Tanecznego. Patronat Honorowy: Polski Komitet Olimpijski, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Patronem medialnym wydarzenia jest "Dziennik Elbląski".