Wtorek, 30 maja 2023. imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Mężczyzna aresztowany w Elblągu groził policjantom, że wysadzi kamienicę

2023-03-24 14:23:13 (ost. akt: 2023-03-24 14:26:57)
Mężczyzna w konsekwencji został obezwładniony i zatrzymany w policyjnym areszcie. Będzie on odpowiadał przed sądem za kilka przestępstw.

Mężczyzna w konsekwencji został obezwładniony i zatrzymany w policyjnym areszcie. Będzie on odpowiadał przed sądem za kilka przestępstw.

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

28-latek zatrzymany przez policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu usłyszał już zarzuty m.in.: kradzieży rozbójniczej, kierowania gróźb oraz uszkodzenia mienia. Do sądu trafił także wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna został zatrzymany w środę (22.03) w mieszkaniu przy ul. Fabrycznej. Tam, po wizycie policjantów operacyjnych, którzy mieli go zatrzymać właśnie do sprawy kradzieży rozbójniczej, 28-latek zabarykadował się.

Chcąc uniknąć odpowiedzialności, groził nawet, że jeżeli policjanci wejdą do mieszkania, to zrobi krzywdę znajdującej się w mieszkaniu starszej kobiecie, a także przy użyciu gazu wysadzi kamienicę.

Mężczyzna w konsekwencji został obezwładniony i zatrzymany w policyjnym areszcie. Będzie on odpowiadał przed sądem za kilka przestępstw. Jednym z nich jest kradzież rozbójnicza. Tej miał dokonać w jednym ze sklepów przy ul. Kochanowskiego.

Łupem 28-latka padł wtedy alkohol o wartości 1200 złotych. To nie jedyna taka kradzież, której miał się dopuścić. Mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty. Do sądu trafił wniosek o tymczasowe aresztowanie 28-latka. Zgodnie z Kodeksem Karnym może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był wcześniej notowany i karany.

KMP Elbląg