Wtorek, 30 maja 2023. imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Zgłoś swoją palmę wielkanocną na regionalny konkurs

2023-03-26 10:00:00 (ost. akt: 2023-03-25 16:17:24)

Autor zdjęcia: nadesłane

Już po raz 14. parafia św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku ogłasza konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Do udziału zaproszeni są mieszkańcy powiatu elbląskiego.

Jak to wszystko się zaczęło?
— Zaczynaliśmy lokalnie, ze Szkołą Podstawową, Gimnazjum i Przedszkolem Miejskim, potem włączył się Ośrodek Kultury i Dom Pomocy Społecznej. W kolejnych latach do konkursu dołączały szkoły i stowarzyszenia z terenu gminy — przekazuje proboszcz, ks. Józef Grochowski.
— Kiedy na zaproszenia odpowiedziały instytucje i osoby spoza gminy, postanowiliśmy w roku 2017, by nasz konkurs był konkursem regionalnym. Cieszy nas fakt, że przez te wszystkie lata wspierał nas we współorganizacji Urząd Miasta i Gminy w Tolkmicku, o 2016 CSE "Światowid" w Elblągu, a w 2017 roku do grona sponsorów dołączyło Starostwo Powiatowe w Elblągu, a pan starosta objął nasz konkurs swoim patronatem. W 2019 roku do współpracy włączył się również Caritas Diecezji Elbląskiej, a patronat medialny nad wydarzeniem objął Dziennik Elbląski — informuje ks. Józef Grochowski.
Organizacji konkursu przeszkodziła w latach 2020-2022 pandemia koronawiursa.
— Mamy nadzieję, że tym razem nic nam nie przeszkodzi w realizacji XIV Konkursu Regionalnego na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Warto dodać, że w tym roku pozyskaliśmy kolejnego sponsora — Stowarzyszenie Kulturalne "Viva art" z Elbląga — mówi ksiądz proboszcz.
I dodaje: — Zapraszamy do udziału w konkursie osoby indywidualne, rodziny, szkoły, przedszkola, instytucje, stowarzyszenia i grupy, oraz wszystkich, którzy chcą z nami tworzyć ten piękny klimat Niedzieli Palmowej. Zaproszenie obejmuje mieszkańców powiatu elbląskiego, ale nie odrzucimy też palm z innych miejscowości.