Poniedziałek, 29 maja 2023. imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Z mieszkania było słychać krzyki kobiety. Policjanci musieli użyć wobec agresora ręcznego miotacza pieprzu

2023-03-28 08:00:11 (ost. akt: 2023-03-28 08:04:45)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: archiwum

Policjanci interweniowali w jednym z mieszkań w centrum Elbląga. Z mieszkania dochodziły krzyki kobiety, które zaalarmowały sąsiadów. Gdy na miejsce przyjechali policjanci, okazało się, że sprawcą awantury i obrażeń powstałych u 49-latki oraz 60-letniej kobiety jest 34-latek.

W mieszkaniu zastano partnerkę mężczyzny oraz roztrzęsioną 60-letnią kobietę – matkę mężczyzny. Z ich relacji wynikało, że mężczyzna wszczął awanturę, wyzywał swoją partnerkę, a następnie zaczął okładać ją pięściami.

Gdy w obronie kobiety stanęła matka 34-latka, ten odepchnął ją, a kobieta, upadając, doznała rozcięcia głowy. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, który opatrzył kobiety, a 49-latkę przewiózł na badania do szpitala.

Policjanci niedługo później zatrzymali 34-latka, który przebywał już pod innym adresem. Mężczyzna był agresywny. Policjanci użyli wobec niego ręcznego miotacza pieprzu, który ostudził zapał agresora. Został on zatrzymany w policyjnym areszcie.

Od 49-latki policjanci przyjęli zawiadomienie o znęcaniu się psychicznym i fizycznym oraz wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania, oraz zakaz zbliżania się. Będą one obowiązywały na czas prowadzenia postępowania. Przepisy te mają chronić ofiary domowej agresji.

Policja przypomina, że według art. 207 kk, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą, lub nad inną osobą pozostającą w stałym, lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Jeżeli czyn określony w § 1 lub 1a połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

KMP w Elblągu